• 2013-10-02

Czas na p a t c h – święto sztuki cyfrowej w Krakowie

10 października w Krakowie rozpocznie się 2. edycja p a t c h : audio_visual_lab, której organizatorem jest Fundacja Kultural Kolektiv.

Mauritius Seger, „Fast Forward” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mauritius Seger, „Fast Forward” (źródło: materiały prasowe organizatora)

p a t c h : audio_visual_lab to międzynarodowy festiwal poświęcony współczesnym formom kreacji w sztuce cyfrowej. To wydarzenie, podczas którego świat nauki i sztuki współpracuje ze sobą skupiając się na kreacji audiowizualnej wykorzystującej nowe technologie, platformy typu open-source, maszyny i narzędzia, rozwijane oraz przetwarzane przez ich użytkowników.

p a t c h to przede wszystkim wystawa w krakowskiej Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki wyselekcjonowanych prac audiowizualnych artystów z Polski i z zagranicy wpisujących się m.in. w takie dziedziny kreacji jak mapping, sztuka generatywna, interaktywna, DIY, net-art, wideo-art, sound-art, eksperymentalne formy filmowe, projekcjonizm, VJing, często wykraczając poza granice znanych dyscyplin. W ramach wystawy pokazana zostanie również selekcja prac audiowizualnych wyłoniona ze zgłoszeń przyjmowanych na zasadzie open call.

p a t c h to także warsztaty prowadzone przez specjalistów – praktyków, podczas których można poznać narzędzia i techniki cyfrowych mediów, rozwijające się poza głównym obiegiem, a będące ważnym elementem w rękach współczesnych twórców.

W tym roku we współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz krakowskiej ASP odbędą się także specjalne kilkuetapowe warsztaty poświęcone technice mappingu, prowadzone przez uznanych artystów multimedialnych: Martina Boverhofa (Holandia), Zsolta Laszlo Bordosa (Węgry) i Petera Kirna (USA/Niemcy]).

p a t c h to także noc audiowizualna z ambitną muzyką elektroniczną i nietuzinkowymi wizualizacjami.

2. p a t c h: audio_visual_lab
Wernisaż wystawy: 10 października 2013 roku, godz. 20.00
Wystawa potrwa do 12 października 2013 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
Pl. Szczepański 3A
Kraków

Warsztaty zostaną poprowadzone 11 i 12 października 2013 roku
Bunkier Sztuki, Sala Audiowizualna
Pl. Szczepański 3A
Kraków

Noc audiowizualna odbędzie się 11 października 2013 roku o godzinie 22.00
FORUM Przestrzenie
ul. M. Konopnickiej 28
Kraków

Dodaj komentarz