• 2013-10-02

Nagroda Aktorska dla Łukasza Chrzuszcza

Łukasz Chrzuszcz został nagrodzony za tytułową rolę w spektaklu Piszczyk na 17. Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie.

„Piszczyk", fot. Marek Zakrzewski (źródło: mat. prasowe)

„Piszczyk", fot. Marek Zakrzewski (źródło: mat. prasowe)

Łukasz Chrzuszcz otrzymał Nagrodę Aktorską za twórczą kontynuację postaci Obywatela Piszczyka w przedstawieniu Piszczyk Jana Czaplińskiego i Piotra Rowickiego w reż. Piotra Ratajczaka. Jury festiwalu obradujące w składzie: Dorota Kamińska (Przewodnicząca), Julia Mark, Łukasz Drewniak, Michał Smolis, przyznało w sumie trzy równorzędne nagrody aktorskie (każda w wysokości 3 tysięcy złotych), a także Grand Prix festiwalu oraz wyróżnienia aktorskie.

Ponadto w plebiscycie publiczności organizowanym podczas 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA spektakl Piszczyk zajął 3 miejsce. Spektakl Piszczyk miał swoją prapremierę 25 maja 2013 roku i spotkał się z życzliwym przyjęciem widzów i krytyków teatralnych. Twórcy spektaklu wskrzeszają postać Jana Piszczyka i starają się pokazać go w dzisiejszej przestrzeni społecznej i politycznej, począwszy od lat 80. po pierwszą dekadę XXI wieku. Próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, kim byłby dziś Jan Piszczyk? Spektakl można zobaczyć na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Poznaniu od 10 do 13 października 2013 roku.

Łukasz Chrzuszcz – Nagroda Aktorska Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA

17. Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA
od 21 do 30 września 2013 roku
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Dodaj komentarz