• 2013-10-02

Catherine Deneuve w Kinie Iluzjon

Od 3 do 22 października, z okazji 70. rocznicy urodzin Catherine Deneuve, warszawskie kino Iluzjon zaprasza na przegląd filmów z jej udziałem.

Catherine Deneuve na festiwalu w Cannes, 2000, fot. Rita Molnár (źródło: Wikimedia – zdjęcie w domenie publicznej)

Catherine Deneuve na festiwalu w Cannes, 2000, fot. Rita Molnár (źródło: Wikimedia – zdjęcie w domenie publicznej)

Catherine Deneuve, określana mianem pierwszej damy francuskiego kina, obdarzona nieprzeciętnym talentem aktorskim, a także zjawiskową, posągową urodą, w październiku obchodzić będzie swoje 70. urodziny. Deneuve uchodzi za artystkę wszechstronną, sprawdzającą się nie tylko w komediach, ale również w dramatach psychologicznych. Zagrała w ponad stu filmach, z których kilkanaście to dziś filmowa klasyka należąca do obowiązkowego repertuaru każdego kinomana. Nie boi się przyjmowania ról ryzykownych jak chociażby te w filmach Polańskiego i Buñuela, bądź też obrazie Złodzieje André Téchiné, gdzie mając już ponad 50. lat wzięła udział w odważnej scenie erotycznej. Po mimo upływu czasu francuska gwiazda w dalszym ciągu zachwyca na ekranie swoją atrakcyjnością i wyborną grą aktorską.

Razem z Instytutem Francuskim w Polsce kino Iluzjon postanowiło uczcić nadchodzący jubileusz tej wspaniałej aktorki przygotowując przegląd filmów z jej udziałem. W dniach od 3 do 22 października w Iluzjonie widzowie będą mogli zobaczyć  m. in.: przełomowy w karierze Deneuve musical: Parasolki z Cherbourga oraz niezapomniane role w dziełach: Wstręt, Tristana czy Piękność dnia. W programie retrospektywy znajdą się również obrazy takie jak: Zagubione dusze, Ostatnie metro, Życie zamku czy też kultowy, wampiryczny film z Davidem Bowie – Zagadka nieśmiertelności.

Przegląd filmów z Catherine Deneuve
3-22 października 2013 r.
Kino Iluzjon
Warszawa

Dodaj komentarz