• 2013-10-02

Muzyka teatralna Bionulora

1 października ukazały się dwie najnowsze płyty Bionulora - Theatre Music For Coriolanus i Theatre Music For SKAZAna. Albumy są wydawnictwami o charakterze dokumentalnym, na których znalazły się ścieżki dźwiękowe stworzone do przedstawień teatralnych.

„Theatre Music For SKAZAna" Bionulor (źródło: mat. prasowe)

„Theatre Music For SKAZAna" Bionulor (źródło: mat. prasowe)

Twórca projektu, Sebastian Banaszczyk, jest z zawodu aktorem i mariaż muzyki Bionulora ze światem teatru był dla niego tylko kwestią czasu. Oba albumy nie są regularnymi następcami wydanego w 2012 Erika, ale wydawnictwami o charakterze dokumentalnym, na których znalazły się ścieżki dźwiękowe stworzone do przedstawień teatralnych. Zawierają wyłącznie premierowy i niepublikowany wcześniej materiał, który powstał specjalnie na potrzeby spektakli:

  • Koriolana Williama Shakespeare’a, którego premiera w reżyserii Gabriela Gietzky’ego odbyła się 10 czerwca 2011 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie, będącego nieco odświeżoną i osadzoną w realiach politycznego medialnego spektaklu XXI wieku wersją tragedii wielkiego, angielskiego dramaturga
  • autorskiego monodramu Sylwii Oksiuty SKAZAna, podejmującego temat molestowanej seksualnie przez ojczyma dziewczynki, którego premiera miała miejsce 6 marca 2012 roku w Teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie.
„Theatre Music For Coriolanus" Bionulor (źródło: mat. prasowe)

„Theatre Music For Coriolanus" Bionulor (źródło: mat. prasowe)

Muzyka w wykonaniu Bionulora powstała za pomocą metody 100% sound recycling, a za materiał wyjściowy posłużyły dźwięki instrumentów klasycznych w przypadku Koriolana oraz nagranie oddechu aktorki Sylwii Oksiuty występującej w monodramie SKAZAna. Oprawa graficzna obu albumów wykorzystuje fragmenty projekcji multimedialnych prezentowanych w przedstawieniach, a także oryginalne plakaty. Każda z płyt opublikowana została w limitowanym, numerowanym nakładzie 99 egzemplarzy.

Bionulor:
Theatre Music For Coriolanus
Theatre Music For SKAZAna
Data wydania : 1 października 2013 roku

Dodaj komentarz