• 2013-10-01

Słynna irlandzka wokalistka wkrótce odwiedzi Polskę

Sinead O’Connor jest jedną z ikon muzyki irlandzkiej i status ten utrzymuje od ponad 25 lat działalności artystycznej. 27 października zagra koncert w Warszawie, w którego programie znajdą się zarówno największe przeboje oraz utwory z najnowszego albumu.

Sinead O'Connor (źródło: mat. prasowe)

Sinead O'Connor (źródło: mat. prasowe)

Sinead O’Connor nie da pomylić się z żadną inną postacią na światowej scenie muzycznej. Artystka obdarzona niezwykłym głosem. Na koncie ma kilkanaście autorskich albumów, ostatni How About I Be Me (And You Be You)? pochodzi z 2012 roku. Muzyczna kariera Sinead rozkwitła w 1987 roku dzięki hitowi Mandinka, a multiplatynowy sukces płyty I Do Not Want What I Haven’t Got (1990) z niezapomnianą wersją utworu Prince’a Nothing Compares 2 U umocnił jej pozycję we współczesnej muzyce popularnej – utwór trafił na pierwsze miejsca list przebojów i sprzedaży płyt w 17 krajach na całym świecie. Następne lata to liczne kolaboracje artystyczne oraz wydawanie kolejnych albumów, w których eksperymentowała z wieloma gatunkami, m.in. irlandzki folk (Sean-Nós Nua z 2002 roku) czy roots reggae Throw Down Your Arms (2005).

Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Peter Gabriel, Massive Attack, Roger Waters, The Chieftains, Asian Dub Foundation, Burning Spear czy Sly & Robbie. Krytycy i publiczność są zgodni – Sinead znajduje się w szczytowej formie artystycznej, a potwierdzają to liczne koncerty z ostatnich miesięcy, m.in. na festiwalu Glastonbury.

Koncert Sinead O’Connor:
27 października 2013, godz. 19.00
Plac Defilad 1, Sala Kongresowa
Warszawa

Dodaj komentarz