• 2013-10-01

Kwik Piotra Macierzyńskiego

Fundacja Korporacja Ha!art zaprasza na premierę tomiku poetyckiego Piotra Macierzyńskiego kwik, która odbędzie się 11 października w Czułym Barbarzyńcy w Krakowie. Podczas spotkania nastąpi premierowy pokaz klipu Justyny Król do wiersza z tomiku kwik pt. XXX [nie wiem czy Justyna jeszcze pamięta…].

Piotr Macierzyński „kwik” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Piotr Macierzyński „kwik” – okładka (źródło: materiały prasowe)

Spotkanie poprowadzi Piotr Marecki.

Drogi ubogi!

Ubogi, bo stoi u Ciebie, że poeci rodzą się na ubogich glebach. No i cytujesz jeszcze kogoś, kto mówi, że trzeba upaść na głowę i jeszcze wciągnąć krew nosem, żeby zachwycać się poezją. No więc upadłem na głowę i wciągnąłem.

No i dobrze się w Twoim chlewie czułem, wśród tych kwików i chrząknięć. Niezła z Ciebie świnia, potrafisz odsłonić się maksymalnie (w poezji jest trochę inaczej niż w boksie). Ja w ogóle dobrze się czuję z poetą, który napierdala głową w pocztową skrzynkę, a jego ukochana dupa musi ją potem otwierać nożem. Który jest jak kot wykąpany i wystawiony na mróz – z hipotermią w oczach skrobie w szybę. Który bity przez kolegów w dzieciństwie mści się na niepełnosprawnej dziewczynce i pisze o tym wiersz. Który, onanizując się, odkrywa, że duszy nie da się oszukać ręką. Który o protezach swego ojca pisze tak: tata nigdy nie bał się psów / zawsze kopał je protezą […] miał nogę na każdą okazję. Potwór, nie człowiek ten Twój ojciec. Mam nadzieję, że jego protezy zżarły mu już korniki. Ale pamiętaj, dzięki niemu mogłeś napisać te wiersze. Mam Cię z głowy?

Janusz Rudnicki

Piotr Macierzyński (ur. 1971) wiersze publikował m.in. w StudiumKwartalniku ArtystycznymLampieAkcencieHa!arcie. Wydał tomiki Danse macabre i inne sposoby spędzania wolnego czasu (2001), tfu, tfu (2004), Odrzuty (2007), Zbiór zadań z chemii i metafizyki (2009), antologia wierszy ss-mańskich (2011) oraz w ukraińskim przekładzie: тьфу, тьфу (2011) i Антологія концтабірних віршів (2013).

Piotr Macierzyński kwik
Premiera: 11 października 2013 roku
Wydawnictwo Ha!art

Spotkanie: 11 października 2013 roku, godz. 18.00
Czuły Barbarzyńca w Krakowie

Dodaj komentarz