• 2013-10-01

Manhattan Short Film Festival

6 października od godz. 19.00 krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy filmów wyróżnionych w 16. edycji Manhattan Short Film Festival.

Kino pod Baranami (źródło: materiały prasowe)

Kino pod Baranami (źródło: materiały prasowe)

Ogłoszono już finalistów 16. edycji Manhattan Short Film Festival – ogólnoświatowego festiwalu filmu krótkometrażowego. Z 628 filmów nadesłanych z 48 krajów wybrano 10 najlepszych. Długość każdego z filmów nie przekracza 18 minut. Tegoroczni finaliści to krótkie metraże z Australii, Finlandii, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, i USA.

Pokazy wyróżnionych filmów odbędą się w ciągu jednego tygodnia w ponad 300 miastach na 6 kontynentach. Kraków jest jednym z nich. Widzowie Kina Pod Baranami już po raz ósmy będą mogli uczestniczyć w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

Najciekawsze filmy krótkometrażowe ocenione zostaną przez ponad 100,000 widzów w kinach na całym świecie – od Sankt Petersburga w Rosji do Buenos Aires w Argentynie, od Katmandu w Nepalu do australijskiego Perth, czyniąc tym samym Manhattan Short Film Festival największym na świecie festiwalem filmu krótkometrażowego.

W niedzielę, 6 października, widzowie Kina Pod Baranami otrzymają również karty do głosowania i zostaną poproszeni o oddanie głosu na najlepszy – ich zdaniem – film festiwalu. Wyniki głosowania zostaną przesłane do biura festiwalowego festiwalu oraz ogłoszone na stronie internetowej kina. Zwycięzca zostanie ogłoszony w Nowym Jorku tego samego dnia o godz. 22.00 lokalnego czasu.

Podczas gdy celem każdego festiwalu jest odkrycie i promowanie nowych talentów, to prawdziwym celem tego festiwalu jest łączenie społeczności za pośrednictwem opowieści z całego świata – mówi Nicholas Mason, założyciel i dyrektor festiwalu. Nigdy nie mógłbym sobie wyobrazić, że to, co zaczęło się jako małe, lokalne wydarzenie, kiedy to wyświetlałem kilka filmów na ekranie rozpiętym na ciężarówce na nowojorskim Manhattanie 16 lat temu, stanie się największym na świecie festiwalem filmowym – dodaje Mason.

Manhattan Short Film Festival
6 października 2013, godz. 19.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz