• 2013-10-01

Czesław Czapliński z Góreckim, Lutosławskim i Pendereckim w obiektywie

Od 3 października w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie będzie można oglądać wystawę fotografii Czesława Czaplińskiego pt. Górecki, Lutosławski, Penderecki.

Na zdjęciu Witold Litosławski, fot. Czesław Czapliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na zdjęciu Witold Litosławski, fot. Czesław Czapliński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Górecki, Lutosławski, Penderecki, która jest artystycznym zapisem trzech spotkań Czesława Czaplińskiego z największymi polskimi kompozytorami naszych czasów – Henrykiem Mikołajem Góreckim, Witoldem Lutosławskim i Krzysztofem Pendereckim. Jest to kolejna po Artyści Europie ekspozycja fotograficznych portretów wybitnych ludzi kultury, prezentowana przez Czesława Czaplińskiego w Łazienkach Królewskich. Wystawa Górecki, Lutosławski, Penderecki została uzupełniona opisami w języku Braille’a.

Czesław Czapliński – artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, od 1979 r. mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor ponad 100 wystaw fotograficznych w Polsce i na świecie, twórca ponad 30 albumów i książek, autor kilkuset artykułów i reportaży, pomysłodawca prestiżowego Konkursu Fotograficznego Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku. W ciągu ponad trzydziestu lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu, takie jak: Muhammad Ali, Plácido Domingo, Luciano Pavarotti, Michael Jackson, Bernardo Bertolucci, Roman Polański, Oscar de la Renta, Calvin Klein, Catherine Deneuve, Isabella Rossellini, Pablo Picasso, Andy Warhol, Umberto Eco czy Jerzy Kosiński. Prace artysty znajdują się m.in. w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Czesław Czapliński, Górecki, Lutosławski, Penderecki
Wernisaż: 3 października 2013 roku, godz. 11.00
Wystawa potrwa do 27 października 2013 roku
Galeria Plenerowa Muzeum Łazienki Królewskie
Pałac na Wyspie, Aleje Ujazdowskie
Warszawa

Dodaj komentarz