• 2013-09-30

Nowy film Polańskiego w listopadzie na ekranach

8 listopada polską premierę będzie mieć najnowszy film Romana Polańskiego Wenus w futrze z Emmanuelle Seigner i Mathieu Amalric’em w rolach głównych.

Kadr z filmu „Wenus w futrze” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Wenus w futrze” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Głównym bohaterem Wenus w futrze jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Wyczerpujący casting do nowego spektaklu nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wpada Wanda. Wydaje się bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą metamorfozę.

Wenus w futrze to adaptacja opromienionej wielkimi sukcesami na Broadwayu sztuki Davida Ivesa inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha. Autorem zdjęć do filmu jest wybitny polski operator Paweł Edelman, który współpracował z Polańskim na planie Pianisty, Oliviera Twista i Autora widmo.

W rolach głównych: Emmanuelle Seigner oraz Mathieu Amalric, francuski aktor polskiego pochodzenia, znany z filmów Quantum of Solace oraz nagrodzonego już w Cannes i nominowanego do 4 Oscarów Motyla i skafandra, w którym również zagrał z żoną Polańskiego. Producentem Wenus w futrze jest R.P. Productions, a współproducentem Monolith Films. Film powstał przy współudziale Polskiego Instytutu Filmowego.

Wenus w futrze (Venus in Fur)
Reżyseria: Roman Polański
Obsada: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films
W kinach od 8 listopada 2013 r.

Dodaj komentarz