• 2013-09-30

Waglewski, Fisz, Emade – nowy album i koncert promocyjny

28 listopada we wrocławskim klubie Alibi odbędzie się premierowy koncert nowego projektu Rodziny Waglewskich. Po 5-ciu latach od wydania Platynowej Męskiej Muzyki Waglewski-Fisz-Emade powracają z nową płytą Matka, Syn, Bóg.

Waglewski-Fisz-Emade (źródło: mat. prasowe)

Waglewski-Fisz-Emade (źródło: mat. prasowe)

Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie…zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade… W związku z tym Większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory… – tak o nowej płycie WFE mówi Wojciech Waglewski.

Czy i ten album odniesie tak spektakularny sukces? Jedno jest pewne, jeśli spotykają się twórcze głowy Rodziny Waglewskich, będzie to muzyka, koło której nie można przejść obojętnie. Płyta ukaże się już 25 października 2013. Jej tytuł Matka, Syn, Bóg, zapowiada iż wypowiedź artystyczna dotyczyć będzie spraw ważnych, ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich.

Producentem muzycznym albumu jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękalski – wibrafon – grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka – Iwona Skwarek – głos, Mariusz Obijalski – fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski – instr. smyczkowe.

Album: Matka, Syn, Bóg
Premiera: 25 października 2013 roku
Wydawnictwo: ART2 Music

Koncert Waglewski-Fisz-Emade
28 października 2013 r., godz. 20.00
ul. Grunwaldzka 67, Klub Alibi
Wrocław

Dodaj komentarz