Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk

8 października w Starym Browarze w Poznaniu rozpocznie się siódma edycja Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk.

Program 7. Art & Fashion Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Program 7. Art & Fashion Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najważniejsza część festiwalu, to dwudniowa konferencja Open University (19-20 października). Wśród tegorocznych gości znaleźli się m.in.:

  • Andrew Bolton – kurator Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, twórca m.in. wystaw Punk: From Chaos to Cuture i Alexander McQueen: Savage Beauty
  • Babak Radboy i Avena Venus Gallagher – nowojorski duet twórców projektu Shanzhai Biennial, którym reinterpretując logo i filozofię luksusowych marek nawiązują do powszechnego zjawiska mody na podróbki
  • Jesus Echevarria – Dyrektor ds. komunikacji Grupy Inditex od września 2005 roku – firmy posiadającej w swoim portfolio marki Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home.
  • Diana Murek – autorka bloga intothefashion.com, na którym analizując trendy i aktualne kolekcje pisze o powtarzalności w modzie. Wśród fanów jej bloga znajdują się najlepsi projektanci, styliści i dziennikarze.

Podczas pierwszych 10 dni festiwalu (8-17 października) odbywają się warsztaty dla kilkudziesięciu wybranych uczestników. Nagrodą dla zwycięzcy każdego z 9 warsztatów jest dowolnie wybrany kurs na prestiżowej modowej uczelni Central Saint Martins College of Art & Design w Londynie. Po ocenie prac przez jury, pokazane zostaną one na wystawie AF Experience. To właśnie wernisaż tej wystawy (piątek, 18 października, godz. 19.00) jest odpowiednim momentem na przyjazd do Poznania dla wszystkich interesujących się modą i sztuką. Po wernisażu i afterparty, w sobotę i niedzielę odbędą się wykłady i panele dyskusyjne znaczących przedstawicieli świata mody i sztuki. Wstęp na nie jest bezpłatny – jedynym ograniczeniem jest ilość miejsca w liczącej ponad 500m2 sali wykładowej – Słodowni Starego Browaru.

Art & Fashion Festival jest pomysłem i inicjatywą Grażyny Kulczyk. Od 2007 r. organizowany jest w należącym do niej Starym Browarze. Tegoroczna, 7. edycja odbędzie się w dniach 8-20 października 2013 r. Dziś Art & Fashion Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dedykowanych modzie i sztuce w naszej części Europy.

Za koncepcję festiwalu, dobór prowadzących warsztaty oraz gości, którzy wystąpią na otwartych spotkaniach z publicznością, odpowiada od 2009 r. kurator Basia Metelska. Dla większości prelegentów AFF to pierwsza okazja do wizyty w Polsce. Kilkudziesięciu absolwentów festiwalowych warsztatów odnosi obecnie realne sukcesy w branży.

7. Art & Fashion Festival. Art & Fashion. Industry.  
8-20 października 2013 r.
Stary Browar
Poznań

Dodaj komentarz