• 2013-09-28

O czasie pracy twórczej w Galerii Kordegarda

Od 28 września w Galerii Kordegarda w Warszawie będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Bajeczne są rzeczy przyziemne, gdy dotknie je ręka geniusza.

Wystawa „Bajeczne są rzeczy przyziemne, gdy dotknie je ręka geniusza”, Galeria Kordegarda w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „Bajeczne są rzeczy przyziemne, gdy dotknie je ręka geniusza”, Galeria Kordegarda w Warszawie, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kiedy sztuka konceptualna zdobyła już uznanie i umiemy docenić ideę artysty, nadchodzi czas na powrót kultu rzemiosła i mistrzowskiego rękodzieła. W takim momencie decydujemy się pokazać prace, które powstały dzięki najwyższemu opanowaniu warsztatu, cierpliwości i skupienia.

Tytuł wystawy jest inspirowany cytatem z Borysa Pasternaka, który podkreśla uznanie dla sztuki powstającej podczas wielogodzinnej pracy poświęconej na dopracowanie techniki wykonania każdego z dzieł. Celowo zaprezentowane zostaną prace odnoszące się do klasycznych technik – malarstwa, rysunku, rzeźby, inkrustacji i reliefu. Zaproszeni artyści – pasternakowi geniusze, w otoczeniu specjalnej scenografii, ukazują pełną krasę tego, że artystą jest przede wszystkim ten, który swoją twórczością wybija nas z przeciętności i monotonii.

Artyści: Guillaume Airiaud, Bartek Arobal, Aleksandra Bujnowska, Sławomir Elsner, Olin Gutowski, Michał Jankowski, Bartek Materka, Witold Nazarkiewicz, Swanski, Jagna Wróblewska

Kurator: Marta Czyż
Koordynatorka galerii: Aleksandra Chrzanowska-Purchla
Scenografia i grafika: Fish n` Sheep
Realizacja: Willow Service

Bajeczne są rzeczy przyziemne, gdy dotknie je ręka geniusza
Wernisaż: 28 września 2013 roku, godz. 18.00
Galeria Kordegarda
ul Krakowskie Przedmieście 15/17
Warszawa

Dodaj komentarz