• 2013-09-27

XIV Dni Dramaturgi

Dwudniowe czytania performatywne dramatów w formie szkiców scenicznych, poświęcone historii Wałbrzycha, opowiedzianej przeszło dekadę temu przez jego mieszkańców będą odbywać się od 28 do 29 września w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

XIV Dni Dramaturgii (źródło: materiały prasowe organizatora)

XIV Dni Dramaturgii (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do udziału w XIV Dniach Dramaturgii, polegających na napisaniu nowych tekstów dramatycznych w oparciu o istniejące i spisane wspomnienia wałbrzyszan, organizatorzy zaprosili jednych z najciekawszych dramaturgów młodego i średniego pokolenia. Aśka Grochulska, Jan Czapliński, Martyna Lechman i Jarosław Murawski od­kurzają powstałe dekadę temu wspomnienia uczestników literackiego konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Miejską w Wałbrzychu.

Tegoroczny, dwudniowy cykl czytań zatytułowany Pamiętniki wałbrzyszan stanowi część szerszego projektu Wałbrzych: Żadnych Herosów – 50. sezon Teatru Dramatycznego, na który złoży się także zaplanowana na grudzień 2013 r. i koprodukowana z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie premiera przedstawienia pod roboczym tytułem: Wałbrzych: Utopia 2039.

W czasie Dni Dramaturgii odbędą się otwarte czytania tekstów Jerzego Szaniawskiego. Pierwsze spotkanie pt.:  Szaniawski normalsem  – teatralni normalsi uprawiają szaniawing, odbędzie się 26 września, o godz. 19.00 na Scenie Kameralnej. W fantazjach scenicznych inspirowanych Żeglarzem wystąpią pracownicy Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

XIV Dni Dramaturgii:
od 28 do 29 września
ul. M. Buczka 16, Teatr Lalki i Aktora
Wałbrzych

Dodaj komentarz