• 2013-09-27

Cohen sportretowany słowami

Książka Leonard Cohen. Jestem twoim mężczyzną autorstwa Sylvie Simone, w tłumaczeniu Magdaleny Bujarskiej 25 września ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Marginesy.

„Jestem twoim mężczyzną", okładka (źródło: materiały prasowe)

„Jestem twoim mężczyzną", okładka (źródło: materiały prasowe)

Leonard Cohen. Jestem twoim mężczyzną to biografia fenomenalnego poety i pieśniarza. W swej obszernej, bogato ilustrowanej książce Sylvie Simone przedstawia drogę Leonarda Cohena na światowe listy przebojów, twórczość owocującą rzeszami fanów i najwyższymi nagrodami, jego trudne wybory dotyczące życia duchowego i osobiste perypetie.

Wspomnienia ważnych w jego życiu kobiet, przyjaciół, współpracowników i rozmowa z Cohenem tworzą opowieść – o poezji, muzyce, zawiłościach miłości, o sensie życia, o religii. Cohen – mistrz i szermierz słowa – sportretowany został słowami padającymi w wywiadach, własnymi wierszami (w oryginalnych wersjach i polskim przekładzie), piosenkami.

Kim była Susanne ze słynnej pieśni Leonarda? Dlaczego w swej piosence żegnał ukochaną Marianne? Kim są legendarne Siostry Miłosierdzia? Jaką rolę w życiu małego kanadyjskiego Żyda, jak o nim mówiono, odegrał jego buddyjski przywódca duchowy? Wiele tajemnic wyjaśni się dzięki lekturze tej – jakże obszernej, bo aż 600-stronicowej – monografii.

Sylvie Simone, Leonard Cohen. Jestem twoim mężczyzną, tłumaczenie: Magdalena Bujarska
Premiera: 25 września 2013 roku
Wydawnictwo Marginesy

Dodaj komentarz