Traffic Design – dogrywka!

Gdyński festiwal murali Traffic Design powraca na przełomie września i października z jesienną dogrywką.

Mural Sainera z ETAM Cru na Hotelu Blick (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mural Sainera z ETAM Cru na Hotelu Blick (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tym razem na rusztowaniach oraz podnośnikach staną najbardziej rozpoznawali polscy twórcy, czyli Mariusz Waras znany z projektu m-city oraz Sławek Zbiok Czajkowski.

Praca Warasa pojawi się na niemal 30 metrowym bloku u skrzyżowania ulic Władysława IV oraz Wójta Radtkego. Tematyką nawiązywać będzie do miejskiej legendy z końca lat ‘50 o rozbiciu się w gdyńskim porcie jachtowym niezidentyfikowanego obiektu latającego.

Pierwszy raz usłyszałem tę historię pod koniec lat ‘90 na kongresie ufologicznym (podczas którego pracowałem jako fotograf). Zainteresował mnie temat tej prawdziwie nieprawdziwej legendy miejskiej, która działa jak magnes i na bazie której można coś zbudować

– powiedział Waras.

Ostatnio gazety ponownie przypomniały historię Gdyni jako polskiego Roswell, co rozbudziło wyobraźnię artysty.

Sławek Czajkowski, jeden z najbardziej aktywnych i docenianych twórców z obszaru sztuki miejskiej w Polsce, pomaluje ścianę w bezpośrednim sąsiedztwie nowego muralu Mariusza Warasa. Realizacja powinna być gotowa w pierwszym tygodniu października. Obrazy dopełnią galerię Traffic Design, która będzie liczyć już 40 realizacji na terenie gdyńskiego śródmieścia oraz 12 prac wchodzących w skład galerii plakatu społecznego na Węźle Pokoju.

Fakt, że dwa spośród najbardziej znanych nazwisk polskiego street artu pojawiają się w dogrywce festiwalu jest dla nas bardzo satysfakcjonującym zwieńczeniem tegorocznej edycji. Współpraca z tymi twórcami to duża motywacja, dlatego nie zwalniamy tempa i już opracowujemy festiwalowe plany na 2014.

– mówi Michał Lech ze Stowarzyszenia Traffic Design

Traffic Design – dogrywka
Wrzesień – październik 2013 r.
Gdynia

Dodaj komentarz