• 2013-09-27

Dźwiękowe krajobrazy Wschodu – Listening East

Koncert oparty na miksowaniu nagrań dźwięków zewnętrza, które zostały zebrane podczas podróży po ścianie wschodniej Polski, Białorusi, Ukrainie i Gruzji 27 września zostaną zaprezentowane w formie dźwiękowych krajobrazów na koncercie w Warszawie.

Dźwiękowe krajobrazy Wschodu, Martyna Poznańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dźwiękowe krajobrazy Wschodu, Martyna Poznańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Martyna Poznańska podjęła próbę archiwizacji odwiedzonych miejsc poprzez zapisanie ich w formie dźwięków, które odtwarzane uruchamiają wyobraźnię dźwiękową słuchaczy i malują ponownie krajobrazy z podróży.

Martyna Poznańska to artystka dźwiękowa, performerka. Absolwentka Sztuki Dźwięku na University of The Arts London. Uczestniczyła w Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier oraz licznych warsztatach prowadzonych m.in. przez Meredith Monk. Zaangażowana w ruch muzyki eksperymentalnej Muzykoterapia w Krakowie. W swoich poszukiwaniach i działaniach koncentruje się wokół możliwości eksploracji, większej świadomości oraz redukcji hałasu w przestrzeni miejskiej. W sierpniu 2012 r. opublikowała swój pierwszy debiutancki album Hoarse Whisper. Jej ostatnie projekty to m.in.: warsztaty field recordings Łowcy Dźwięków w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, ścieżka dźwiękowa do choreografii A Hint of Wasabi dla Adugna Dance Company w Playmouth (UK) we współpracy z kompozytorem Jamiem Hamiltonem oraz instalacje na festiwalu Spor Festival (Aarhus, Dania 2013). Obecnie studiuje dźwięk na UdK w Berlinie. Wydarzenie Dźwiękowe krajobrazy Wschodu odbędzie się w ramach festiwalu Inny wymiar/Wschód Kultury.

Dźwiękowe krajobrazy Wschodu – Listening East:
koncert
27 września 2013 r., godz. 18.00
ul. Warszawska 19, Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Warszawa

Dodaj komentarz