• 2013-09-26

Wielbłądy na Skrzyżowaniu Kultur

Zespół Wielbłądy wystąpi 26 września podczas Warszawskiego Skrzyżowania Kultur – najważniejszego festiwalu world music w Polsce.

„Przeciwko narzekaniu", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Przeciwko narzekaniu", okładka (źródło: mat. prasowe)

Co roku na Festiwal zjeżdżają się gwiazdy world music z całego świata, a przez kilka dni stolica zamienia się w międzynarodową muzyczną wyspę. Po dużych koncertach otwiera się klub festiwalowy, na scenie którego grają m. in. zaproszeni na warsztaty mistrzowie oraz specjalnie wyselekcjonowani goście.

Wielbłądy to autorski projekt doświadczonych muzyków polskiej sceny world music. Nie jest to jednak muzyka folkowa, choć czerpie z muzyki etnicznej. Wyraźnie słychać w niej inspiracje bluesem, a dzięki przyłączeniu się do projektu jazzowego saksofonisty Jacka Mielcarka nabiera także jazzowego charakteru. Trzonem zespołu jest Gwidon Cybulski, którzy jest artystą wyjątkowym na scenie nie tylko polskiej. Jego teksty są niezwykłe bogate w sensy, szczere i głębokie w swojej prostocie. Artysta przeplata w nich filozoficzne wizje łącząc idee mesjanistycznego świata zachodniego z buddyjską refleksją i chęcią poznania. Pierwsza płyta zespołu Wielbłądy ukazała się w 2012 roku i już po kilku miesiącach, mimo tego że nie znajduje się w mainstreamie, konieczny był dodruk egzemplarzy.

Skład zespołu: Gwidon Cybulski, Kuba Pogorzelski, Sebastian Wielądek, Mateusz Szemraj, Jacek Mielcarek

Koncert zespołu Wielblądy:
26 września 2013 roku

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur:
od 25 do 29 września 2013 roku
Warszawa

Dodaj komentarz