• 2013-09-25

Posmakuj Design po raz trzeci

26 września o 19.30 na warszawskim Żoliborzu odbędzie się trzecie i ostatnie spotkanie z cyklu Posmakuj design. Tym razem motywem przewodnim imprezy będą żywioły ziemi i powietrza.

Posmakuj design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Posmakuj design (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na skwerze pomiędzy Instytutem Mechaniki Precyzyjnej a Defabryką, przy ul. Duchnickej 3 na warszawskim Żoliborzu po raz trzeci odbędzie się Posmakuj design. Jego ideą jest promocja świadomego designu – zarówno w sztuce użytkowej, jak i gotowaniu. W poprzednich dwóch imprezach łącznie wzięło udział blisko pół tysiąca osób. Tym razem tematem przewodnim wydarzenia będą ziemia i woda oraz ich znaczenie w kuchni i wystroju wnętrz.

Kuba Korczak, kucharz, pasjonat kulinarny, wieloletni działacz Slow Food Polska i Slow Food Youth, a także pomysłodawca projektu kulinarnego food for friends oraz rodzinnego festiwalu GOOD FOOD FEST przygotuje dla gości m.in. marynowaną w kwiatach tymianku cytrynowego i lawendy, grillowaną rzodkiewkę oraz pana cottę z buraków. Z kolei Ewa Mierzejewska, prowadząca w DOMO+ program Wnętrze Ewy Mierzejewskiej, opowie uczestnikom spotkania o tym, jaką rolę ziemia i powietrze odgrywają w wystroju wnętrz.

Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla młodych miłośników kulinariów i designu. O 19.30 rozpoczną się warsztaty Dzieciaki od kuchni dla dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia poprowadzi Marta Wajda.

Na koniec goście zostaną zaproszeni na pokaz wyprodukowanego przez CANAL+ Cyfrowy filmu Wtajemniczeni. Dokument przedstawia sylwetki najlepszych na świecie szefów kuchni, którzy regularnie spotykają się w ramach projektu Cook It Raw. Wybierają się wtedy w wybrany region świata i próbują zmierzyć z lokalnym jedzeniem i kulturą.

Organizatorzy: kuchnia+, DOMO+ i Internity.

Posmakuj Design
26 września, godz. 19.30
Internity, ul. Duchnicka 3
Warszawa

Dodaj komentarz