• 2013-09-25

Otwarcie Ćmielów Design Studio

30 września Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. zapraszają na inaugurację Ćmielów Design Studio.

Marek Cecuła, dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marek Cecuła, dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Myśl przewodnią nowej pracowni oddaje hasło Przemysł – Sztuka – Rzemiosło. Nowe oblicze polskiej porcelany.

Ćmielów Design Studio to nowa pracownia wzornicza Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Powstała, aby łączyć kilkuwiekową tradycję wyrobu polskiej porcelany z nowoczesnym designem. Nowatorskim na skalę kraju przedsięwzięciem kieruje dyrektor artystyczny  Marek Cecuła, uznany projektant i artysta ceramik. Ćmielów Design Studio jest miejscem współpracy pomiędzy projektantami z całego świata a polskim przemysłem, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Zadaniem ĆDS jest łączenie współczesnych artystycznych inspiracji, wielowiekowej tradycji manufaktury ćmielowskiej i szlachetnego materiału, wszystko po to, by tworzyć współczesną ceramikę na światowym poziomie. Działalność studia to nie tylko projektowanie i eksperymentowanie, ale także realizacja projektów edukacyjnych i artystycznych. W lipcu 2013 r. w studiu zrealizowano projekt Art Food, w którym uczestniczyli studenci z Polski i Wielkiej Brytanii.

W zaadaptowanej przestrzeni Polskich Fabryk Porcelany zostały już opracowane pierwsze projekty i wzory. Efektem są dwie kolekcje z nowej linii ĆDS: New Atelier i Touch of Blue, które zdążyły już zostać wyróżnione w tegorocznym Plebiscycie Must have, organizowanym przez Łódź Design Festival.

Uroczysta inauguracja pracowni odbędzie się 30 września 2013 r., a gościem specjalnym wydarzenia będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

Otwarcie Ćmielów Design Studio
30 września 2013 r.
Polskie Fabryki Porcelany
Ćmielów

Dodaj komentarz