• 2013-09-25

Człowiek dziś, czyli 3. Spotkania Sztuki Niezależnej

12 października w Galerii nad Wisłą w Toruniu rozpoczną się 3. Spotkania Sztuki Niezależnej. Założenie Spotkań Sztuki Niezależnej dotyczy prezentacji prac artystów zaproszonych do udziału w wystawie które nie podlegają weryfikacji organizatora w kontekście problematyki projektu. Organizatorem jest Galeria Promocji Młodych działająca w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi.

Piotr Szwabe, „Włosy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Małgorzata Wielek-Mandrel, „Włosy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

3 edycja Spotkań Sztuki Niezależnej dotyczy istotnego i złożonego tematu jakim jest kondycja współczesnego człowieka. Temat ten jest płaszczyzną do wypowiedzi w kontekście społecznym, psychicznym i płciowym. Prace prezentowane w ramach projektu obrazują zaburzenia i zakłócenia w funkcjonowaniu i życiu człowieka wobec stereotypowego myślenia i braku poczucia bezpieczeństwa oraz potrzeby porozumienia i akceptacji. Istotne staje się tu przesłanie projektu który przede wszystkim ma wymiar społeczny poprzez podjętą problematykę.

Wybór artystów prezentujących prace w ramach Spotkań Sztuki Niezależnej opiera się na znajomości i analizie ich wcześniejszych dokonań artystycznych. Ich prace opierają się na istotnej warstwie treściowej ukazanej dzięki własnym doświadczeniom , obserwacjom i analizie złożonego zagadnienia jakim jest człowiek, w tym przypadku w kontekście teraźniejszości i jego kondycji. Prace obrazują też absurd, który wpisany jest często w realia złożonej codzienności.

Artyści: Borkowska Agnieszka, Demko Iwona, Frej Marta, Hajncel Paweł, Jarmoliński Bartek, Kaczorowska Barbara, Kowal Anna, Kozłowski Maciej, Kurek Julia, Maciejewska Izabela, Poczęta Paulina, Szwabe Piotr, Sulewska Małgorzata, Trojanowski Artur / Art. Spożywcze, Wielek Mandrela Małgorzata , Wnuk Kamil, Wojciechowska Małgorzata, Ziemiszewska Agnieszka, Ziemiszewski Witek.

Organizator projektu: Bartek Jarmoliński/ Galeria Promocji Młodych
Organizator: Galeria Promocji Młodych Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi

3. Spotkania Sztuki Niezależnej – Toruń 2013
Otwarcie: 12 października 2013 roku, godz. 20.00
Spotkania potrwają do 13 października 2013 roku
Galeria nad Wisłą
ul. Przybyszewskiego 6
Toruń

Dodaj komentarz