• 2013-09-24

Ryland Bouchard w Pięknym Psie

Amerykański autor piosenek, twórca awangardowych brzmień i podróżnik muzyczny Ryland Bouchard 3 października pojawi się w Klubie Piękny Pies w Krakowie.

Ryland Bouchard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ryland Bouchard (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piosenki eksperymentalno-folkowego muzyka przywołują dźwięki trzeszczącego radia tranzystorowego, starego gramofonu, szafy grającej, na których powierzchni miarowo płynie delikatny i chwytający za serce głos. Artysta wcześniej nagrywał swoją muzykę dla wytwórni Kill Rock Stars/5RC jako The Robot Ate Me. Jego pierwszy album, wydany w 2002 roku They Ate Themselves, miał popowy charakter, przy jednoczesnej dużej ilości zgrzytów i eksperymentów dźwiękowych, które nadają tej płycie zupełnie unikalne brzmienie. Kolejne płyty przynosiły nowe niespodzianki – jeszcze bardziej frapujące, dwupłytowe wydawnictwo On Vacation (2004), Carousel Waltz (2005) przyniosło z kolei zbiór nastrojowych piosenek miłosnych, a Good World (2006) było powrotem do eksperymentu.

W 2008 roku artysta powrócił, już pod swoim imieniem i nazwiskiem – Ryland Bouchard, z mieszczącym się na 4 płytach winylowych i DVD dwugodzinnym multimedialnym wydawnictwem Seeds. Odnalazł w nim mniej skomplikowane, inspirowane folkowo brzmienia, oparte na gitarze i pianinie. Nuta, która zawsze była podstawą jego twórczości, dawniej czasami ukryta za dźwiękowym eksperymentem, teraz wyszła na pierwszy plan. Coraz bardziej intrygujący i szczery głos Rylanda dopełnia całość brzmienia. Kontynuacją tego klimatu muzycznego jest wydany w listopadzie 2009 r. dwuczęściowy album Cowbirds and Cuckoos, oraz nagrania z roku 2012 Only You i Hope rides Alone. Ostatnio Ryland powrócił do klimatu The Robot Ate Me i pod tą nazwą wydał kolejną płytę .

Koncert Rylanda Boucharda:
3 października 2013 r, godz. 20.00
ul. Bożego Ciała 9, Klub Piękny Pies
Kraków

Dodaj komentarz