• 2013-09-24

Piotr Zemsta w poszukiwaniu niedopowiedzianej wizji malarskości

Od 24 września w Domu Artysty Plastyka w Warszawie można oglądać wystawę malarstwa Piotra Zemsty pt. Istota.

Piotr Zemsta, „Istota” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Zemsta, „Istota” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Malarstwo Piotra Zemsty to pokaz wyobraźni, fantazji i formy. Twórca pokazuje nam swój świat za pomocą różnych technik plastycznych takich jak rysunek, olej, akryl tusz.

Kolejne cykle to spojrzenie na istotę świata, na otaczającą ją tajemniczą przestrzeń. Przestrzeń do której artysta zaprasza nas wszystkich. Nie widzimy w tym malarstwie przypadkowości, lecz przemyślany świadomy zamysł tematu, celowość formy, która stanowi część wizji przyszłości. To odbiorca kończy odczyt wizji malarskiej, przekłada obraz na własne wrażenia i wizje.

Istota – to spojrzenie na naturę, na jej tajemniczość, jej fantazję, czasem cielesność, to jest również przenikanie w formę cielesności, wydrążenie w tej formie odczuć, często skrytych, dwuznacznych, ale nie agresywnych i nie przerażających. Twórca wykorzystuje tradycyjna symbolikę – oczy, ciało, głowę kobiety, jednakże prezentuje w tych formach własne odczucia i wizje, które każdy z nas odczytuje indywidualnie. Piotr Zemsta sięga również do formy nieokreślonej (często w partiach tła), ale zawsze posiada ona zamysł wrażliwości, wizji – na pozór wydawać by się mogło – nie dopowiedzianej?

Kurator wystawy: Irmina Dubaniowska – Kutek, mgr historii sztuki

Piotr Zemsta jest polskim surrealistą i wizjonerem, w którego artystycznej wyobraźni narodził się świat wykraczający poza granice sztuki fantazy czy science fiction… świat przyszłości. Piotr Zemsta urodził się w Polsce. Malarz, grafik i autor plakatów. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Po szkole średniej podjął naukę w Prywatnej Szkole Grafiki w Warszawie, jednocześnie był słuchaczem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Rzeźby i Wydziale Grafiki. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach zajął się grafiką i malarstwem. Jego prace gromadzone są przez instytucje oraz wielu prywatnych kolekcjonerów w Polsce i za granica.

Piotr Zemsta, Istota
Wernisaż: 1 października 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 10 października 2013 roku
Galeria DAP13
ul. Mazowiecka 11a
Warszawa

Dodaj komentarz