• 2013-09-24

Teatr Powszechny ponownie siedzibą Festiwalu KORCZAK

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK zostanie zainaugurowany 5 października spektaklem Teatru Powszechnego na podstawie wierszy Juliana Tuwima – Lokomotywa w reżyserii Piotra Cieplaka.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013, logo (źródło: mat. prasowe)

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013, logo (źródło: mat. prasowe)

Teatr Powszechny w Warszawie już po raz drugi stanie się główną siedzibą Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK. Od 5 października przez 8 festiwalowych dni na deskach Teatru Powszechnego będzie można zobaczyć aż 12 spektakli w wykonaniu artystów z Polski, Włoch i USA. W repertuarze Festiwalu znajdą się propozycje zarówno dla maluchów już od 1 roku życia, jak i dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na widzów czekać będzie wiele atrakcji – gry, zabawy i warsztaty adresowane do dzieci i młodzieży, teatralne happeningi, czy spotkania z samymi twórcami spektakli.

W sumie w ramach Festiwalu odbędzie się ponad 100 wydarzeń artystycznych i edukacyjnych w 6 teatrach na terenie Warszawy. Występy zagranicznych artystów zostały tak dobrane, aby język nie stanowił bariery dla młodego widza. Wszystkie propozycje mają na celu rozbudzenie zmysłów i otwarcie do odbierania różnych form teatralnych.

Festiwal zostanie zainaugurowany spektaklem podstawie wierszy Juliana Tuwima – Lokomotywa w reżyserii Piotra Cieplaka, z udziałem wybitnych aktorów, m.in.: Olgi Sawickiej, Mariusza Benoit i Andrzeja Mastalerza. Widowisko teatralne Do zobaczenia zamykające Festiwal odbędzie się 12 października na Scenie Dużej Teatru Powszechnego.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013:
od 5 do 12 października 2013 roku
ul. Jana Zamoyskiego 20, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Warszawie

Dodaj komentarz