• 2013-09-24

Koncert White Hills: support The Esthetics

30 września w Gdańsku będzie odbędzie się rozgrzewka przez grudniową, trzecią edycją festiwalu SpaceFest!. Tego dnia w CSW Łaźnia wystąpi amerykański duet White Hills, który supportować będą The Esthetics.

SpaceFest! Warm-Up, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

SpaceFest! Warm-Up, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jako support nowojorskiej formacji wystąpi grupa The Esthetics czyli świeży, gdyński oddech na spoconym karku polskiej estrady. Dwie gitary, szorstki bas, energiczna perkusja i wpadające w ucho melodie w połączeniu z garażowym brudem, dające całkiem przyjemną namiastkę przebojowości w surf popowej konwencji.

Koncert White Hills będzie rozgrzewką przed grudniowym festiwalem i jedyną okazja zobaczenia zespołu w Polsce w czasie jesiennej trasy po Europie. Dla tych, którzy nie będą mieli okazji pojawić się na koncercie pozostanie na pocieszenie obejrzenie ich występu w najnowszy filmie Jim Jarmuscha Only Lovers Left Alive.

SpaceFest! – festiwal muzyki shoegaze, space rock i alternative, na który składają się koncerty, prowadzone w CSW Łaźnia warsztaty dla muzyków z Polski i zagranicy, spotkania z legendarnymi wykonawcami alternatywnymi, konkurs dla młodych zespołów, wydawnictwa płytowe. Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie Nasiono we współpracy z CSW Łaźnia (w ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska) i przy wsparciu Miasta Gdańska.

Koncert White Hills, support: The Esthetics
30 września 2013 r., godz. 19.00
ul. Jaskółcza 1, Centrum Sztuki Współczesnej

Trzecia edycja festiwalu SpaceFest!
od 6 do 7 grudnia 2013 roku
Gdańsk

Dodaj komentarz