• 2013-09-24

Kobieta z przeszłości Eweliny Marciniak

20 października Zwyciężczyni Kontrapunktu 2013 w Szczecinie, laureatka Talentu Trójki 2012 Ewelina Marciniak, w warszawskim Teatrze Imka zaprezentuje spektakl Kobieta z przeszłości Rolanda Schimmelpfenniga.

„Kobieta z przeszłości", fot. Izabela Rogowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Kobieta z przeszłości", fot. Izabela Rogowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kobieta z przeszłości według sztuki wpływowego niemieckiego dramaturga Rolanda Schimmelpfenniga, zrealizowanego w koszalińskim Teatrze im. Słowackiego, to spektakl kameralny, ale precyzyjnie przygotowany i oryginalny. Ma duży potencjał gry z publicznością, jaką daje główny temat, czyli pokusa miłosnej przygody, z pozoru niewinnej, a ostatecznie demolującej życie.

W roli tytułowej Kobiety z przeszłości wystąpi Katarzyna Zawadzka, młodą gwiazdą Starego Narodowego Teatru w Krakowie. Aktorka została nagrodzona Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni za debiutancką rolę W imieniu diabła Barbary Sas-Zdort. W Baczyńskim zagrała Barbarę Drapczyńską – Basię, narzeczoną i żonę poety. Spektakl zostanie pokazany w ramach festiwalu Polska w IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny.

Ewelina Marciniak stała się ważną postacią nowego polskiego teatru. Jest laureatką prestiżowej nagrody Talent Trójki, przyznawanej młodym twórcom przez dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Reżyserkę doceniono za własną, wyrazistą wizję teatru, za poszukiwania niestandardowych rozwiązań inscenizacyjnych, za dużą wrażliwość społeczną i artystyczną.

Spektakl Kobieta z przeszłości:
20 października 2013 roku
ul. M. Konopnickiej 6, Teatr IMKA
Warszawa

Dodaj komentarz