• 2013-09-24

Jan Tarasin pomiędzy przedmiotem, przestrzenią i falą

Od 4 października w Galerii Milano w Warszawie będzie można oglądać wystawę prac Jana Tarasina pt. Przedmiot – przestrzeń – fala.

Jan Tarasin, „Pulsowanie III”, 2003 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Tarasin, „Pulsowanie III”, 2003 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa adresowana do miłośników twórczości profesora Jana Tarasina, filozofa sztuki, mistrza porządkowania przestrzeni. Galeria Milano zaprezentuje wybór kilkunastu płócien i prac na papierze z pracowni artysty. Wystawione dzieła powstały po 2000 roku, są dowodem na to, że artysta do końca życia podejmował próby poszukiwania nowych środków wyrazu.

Jan Tarasin, „Księgi”, 2004 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Tarasin, „Księgi”, 2004 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jan Tarasin – malarz, grafik, fotograf, autor esejów z dziedziny sztuki, filozofii, klasyk współczesnego malarstwa polskiego, uważany za przedstawiciela nurtu zmierzającego ku abstrakcji. Interesował go zawsze świat przedmiotów, których zapis pojawiał się w jego pracach w postaci uproszczonych znaków – symboli, sprowadzanych do barwnych plam, umieszczonych na miękkim, zróżnicowanym walorowo tle. Tarasin twierdził, że jego prace to opisywanie różnorodności świat. Jednak oprócz samej rejestracji faktów skupiał się na poszukiwaniu mechanizmów rządzących ta różnorodnością oraz relacji zachodzącej między symbolami.

Jan Tarasin, Przedmiot – przestrzeń – fala
Wystawę można oglądać od 4 do 23 października 2013 roku
Galeria Milano
Rondo Waszyngtona 2a
Warszawa

Dodaj komentarz