• 2013-09-24

Werdykt Jury I Festiwalu małych Prapremier

Jury I Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu, prezentującego wyłącznie spektakle prapremierowe teatrów lalkowych, skierowane do publiczności dziecięcej i młodzieżowej, 17 września przyznało nagrody dla najlepszych teatrów lalkowych.

I Festiwal małych Prapremier (źródło: mat. prasowe)

I Festiwal małych Prapremier (źródło: mat. prasowe)

Jury profesjonalne w składzie: Marek Waszkiel – Przewodniczący, Bożena Sawicka, Jerzy Jan Połoński, postanowiło przyznać następujące nagrody:

  • Grand Prix za najlepsze przedstawienie w wysokości 6000 zł otrzymał spektakl Wąż Marty Guśniowskiej w reżyserii i scenografii Marka Zákosteleckego Wrocławskiego Teatru Lalek.
  • Nagrodę Prezydenta Miasta Wałbrzycha w wysokości 2000 zł otrzymał spektakl Lenka Katalin Szegedi w reżyserii Katy Csato i scenografii Matravolgyi Akosa Białostockiego Teatru Lalek.
  • Nagrodę za reżyserię w wysokości 2000 zł otrzymał Konrad Dworakowskiza Balladyny i romanse wg Ignacego Karpowicza w Teatrze Pinokio w Łodzi.
  • Nagrodę za scenografię w wysokości 2000 zł otrzymała Marika Wojciechowskaza Bleee… Maliny Prześlugi w Teatrze Maska w Rzeszowie oraz za Balladyny i romanse wg Ignacego Karpowicza w Teatrze Pinokio w Łodzi.
  • Nagrodę za muzykę w wysokości 2000 zł otrzymał Filip Sande za Świat Garmanna wg Stiana Holego w Teatrze Baj w Warszawie.
  • Nagrodę aktorską za najlepszą rolę żeńską, ufundowaną przez Panią Poseł Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską, otrzymała Anna Makowska – Kowalczyk za role w spektaklu Balladyny i romanse wg Ignacego Karpowicza w Teatrze Pinokio w Łodzi.
  • Nagrodę aktorską za najlepszą rolę męską, ufundowaną przez Panią Poseł Izabelę Katarzynę Mrzygłocką, otrzymał Konrad Kujawski za role w spektaklu Wąż Marty Guśniowskiej we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Jury dziecięce w składzie: Agata Domagała, Mateusz Mazur, Alicja Poręba, Mikołaj Sawicki, Filip Stachowiak, Michał Wierzbicki, Dominika Wolska pod opieką Beaty Nowak i Edyty Wichowskiej, postanowiło przyznać nagrodę za najlepsze przedstawienie w wysokości 1000 zł spektaklowi Wąż Wrocławskiego Teatru Lalek. Nagrodę specjalną magazynu Wnętrza Daniela za scenografię otrzymał Matravolgyi Akos za Lenkę Katalin Szegedi w Białostockim Teatrze Lalek.

Organizatorem Festiwalu małych Prapremier jest Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha.

Zakończenie I Festiwalu małych Prapremier:
Ogłoszenie zwycięzców
– 21 września 2013 roku
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz