• 2013-09-24

Design Alive Awards 2013

Po raz drugi magazyn Design Alive nagrodzi najbardziej kreatywne osobowości w Polsce. Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 4 października.

Design Alive Awards 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design Alive Awards 2013 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Po raz pierwszy, każda osoba w imieniu własnym lub w imieniu reprezentowanej przez siebie instytucji może zgłosić kandydata do nagród poprzez formularz udostępniony na portalu organizatora.

Design Alive Awards to nagrody za oryginalną umiejętność odpowiadania na potrzeby współczesnego człowieka mające na celu odszukać i nagrodzić twórców oraz promotorów: rozwiązań, produktów i usług powstałych z synergii projektowania, technologii, ekologii i biznesu ze świadomością zmieniającego się świata i społeczeństwa.

Design Alive Awards to całoroczny projekt promujący polską kreatywność w Polsce i zagranicą. Wystawa poprzedniej edycji konkursu przez rok odwiedzała najbardziej interesujące targi i festiwale w Polsce i na świecie. Zorganizowano dziesiątki inspirujących spotkań, wykładów i dyskusji, z Design Alive Awards miało okazję zetknąć się ponad 500 tys. widzów.

To pokazuje, jak bardzo ważne jest pokazywanie ludziom wzorców, liderów zmian i ich ponadprzeciętnych dokonań [...] W tym roku, oprócz nagród głównych przyznawanych przez międzynarodową Kapitułę, postanowiliśmy także oddać głos naszym czytelnikom i wręczyć w ich imieniu nagrody wybranym w plebiscycie nieprzeciętnym osobowościom.

– mówi redaktor naczelna Ewa Trzcionka

Zwycięzców Design Alive Awards 2013 wybierze Kapituła w międzynarodowym składzie:

  • Ewa Trzcionka (przewodnicząca) – redaktor naczelna magazynu Design Alive
  • dr Krystyna Łuczak-Surówka – krytyk designu
  • Zuzanna Skalska – trendwatcher w VanBerlo (Holandia)
  • Andreas Dornbracht – dyrektor zarządzający Dornbracht (Niemcy)
  • Robert Konieczny – architekt KWK Promes
  • Wojciech Trzcionka – dyrektor wydawniczy Design Alive
  • Piotr Voelkel – właściciel Grupy Kapitałowej VOX
  • Oskar Zięta – projektant i naukowiec (Polska, Szwajcaria)

Na podstawie zgłoszonych kandydatur opracowana zostanie lista nominacji, która zostanie ogłoszona w drugiej połowie października. Kapituła Design Alive Awards obradować będzie początkiem listopada w poznańskim centrum kreatywności i biznesu Concordia Design. Do publicznej wiadomości nazwiska laureatów zostaną podane 21 listopada w Warszawie podczas uroczystej gali Design Alive Awards 2013, która odbędzie się w Warszawie.

W ubiegłorocznej edycji konkursu unikalną statuetkę Design Alive Awards projektu Oskara Zięty przyznano architektowi Robertowi Koniecznemu (Kreator 2012), kuratorce i dziennikarce Agnieszce Jacobson-Cieleckiej (Animator 2012) oraz prezydentowi Gdyni, Wojciechowi Szczurkowi (Strateg 2012).

Design Alive Awards 2013
Zgłoszenia: do 4 października 2013 r.

Dodaj komentarz