• 2013-09-24

Anna Panek z Klastrem w Entropii

Od 27 września w Galerii Entropia we Wrocławiu będzie można oglądać wystawę Anny Panek pt. Klaster.

Autorka prac: Anna Panek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka prac: Anna Panek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Klaster to wystawa o przenikaniu, zagęszczaniu przestrzeni i czasu. Wnętrze Entropii nie jest białym, czystym galeryjnym kubem pozbawionym śladów ingerencji człowieka. Wręcz przeciwnie, to pomieszczenie, w którym znajduje się renesansowy drewniany strop, rysunki i malowidła anonimowych ludzi, wiele warstw tynku, wytarty kamień. To nakładanie się obrazów i czasów stwarza sytuację szczególną. Anna Panek w swoich instalacjach malarskich często zestawia różne elementy i media tworząc jeden wielowarstwowy obraz.

Wystawa Klaster to zbiór obrazów, rysunków, obiektów, których czas powstania jest niejasny. Niektóre obrazy spatynowane, wyglądające jakby powstały dawno temu, pokryte zżółkłym werniksem, inne o czystych kolorach, namalowane lekko, o powierzchni jasnej i świeżej. To zgrupowanie elementów, architektury oraz malarstwa i rysunków tworzy przestrzeń tajemniczą, zagmatwaną, poza czasem.

Anna Panek, urodzona w Bielawie na Dolnym Śląsku. Jest malarką, architektem, zrealizowała kilkanaście projektów publikowanych w profesjonalnych czasopismach. To absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej i Malarstwa na ASP w Warszawie (pracownia Leona Tarasewicza). W 2011 r. otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka kilku wystaw indywidualnych. Brała udział w wystawach zbiorowych.

Anna Panek, Klaster
Wernisaż: 27 września 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 18 października 2013 roku
Galeria Entropia
ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz