• 2013-09-23

O trylogii Ulricha Seidla w kinie Luna

Z okazji premiery filmu Raj: Nadzieja warszawskie kino Luna zaprasza 24 września na dyskusję podsumowującą filmową trylogię Ulricha Seidla o cnotach: wierze, nadziei i miłości.

Kadr z filmu „Raj: nadzieja” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Raj: nadzieja” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

W dyskusji udział wezmą:

  • Jakub Majmurek – filmoznawca po Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie ukończył również studia w Instytucie Nauk Politycznych. Interesuje się lacanowską psychoanalizą. Członek Krytyki Politycznej
  • dr Magda Zena Sadurska – specjalistka w zakresie komunikacji społecznej, w tym filmowej. Reżyserka, która ma na swoim koncie filmy dokumentalne, eksperymentalne, wideoklipy
  • dr Marek Drogosz – wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. W pracy naukowej zajmuje się stereotypami, narracjami, tożsamością społeczną, dehumanizacją, modelowaniem procesów poznawczych i społecznych.

Prowadzenie: dr Radosław Filip Muniak – wykładowca SWPS. Zajmuje się filozofią sztuki, estetyką i antropologią filozoficzno-kulturową. Interesuje się reportażem, filmem, post-kolonializmem, turystami, a także seksualnością człowieka.

Partnerem merytorycznym dyskusji jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.

O filmie Raj: nadzieja. Trzynastoletnia Melanie spędza wakacje w górach na obozie dla otyłych nastolatek. Jej matka Teresa (Raj: miłość) wyjechała do Kenii w poszukiwaniu beach boysów, a dewocyjnie wierząca ciotka Anna Maria (Raj: wiara) szerzy katolicyzm chodząc z misją po domach. Pod opieką wytatuowanego trenera i smukłego dietetyka Melanie stara się zrzucić zbędne kilogramy. W dzień uprawia sport i potajemnie podjada słodycze, w nocy upija się klubie i pali papierosy, a potem do rana plotkuje z koleżankami o seksie. Odkrywając własną seksualność, Melanie rozbudza w sobie pożądanie i zakochuje się w starszym o 30 lat przystojnym lekarzu, którego stara się uwieść za wszelką cenę. Naiwne uczucie stopniowo przybiera na sile i staje się obsesją zdesperowanej trzynastolatki. Czy uda jej się zdobyć obiekt swoich uczuć?

Raj: nadzieja to trzecia (po Raj: miłość i Raj: wiara) część filmowej trylogii o cnotach chrześcijańskich i głębokim pragnieniu miłości Ulricha Seidla. Światowa premiera filmu odbyła się na tegorocznym MFF w Berlinie, gdzie film startował w konkursie głównym.

Dyskusja o trylogii Ulricha Seidla Raj
24 września 2013 r., godz. 20.00
Kino Luna
Warszawa

Dodaj komentarz