• 2013-09-23

Sergio Castellitto, Powtórnie narodzony

22 listopada premierę będzie mieć film Sergia Castellitto Powtórnie narodzony z Penelope Cruz i Emilem Hirschem w rolach głównych.

Kadr z filmu „Powtórnie narodzony”, reż. Sergio Castellitto (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Powtórnie narodzony”, reż. Sergio Castellitto (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Jest rok 1984, Sarajewo. Gemma (Penelope Cruz) jest studentką, zaś Diego (Emile Hirsch) bardzo przystojnym amerykańskim fotografem. Para spotyka się przypadkiem i zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek bardzo szybko przeradza się w płomienny romans. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Radość przyszłych rodziców nie trwa długo, Gemma traci dziecko. Tymczasem w mieście wybucha wojna domowa, która zmusza zakochanych do przeprowadzki do Włoch. W nowym miejscu wcale nie są szczęśliwsi. Gemma bezskutecznie próbuje zajść w ciążę, a posiadanie dziecka staje się jej obsesją. W końcu znajduje kobietę, która zgadza się zostać surogatką. Tyle że w pochłoniętym wojną Sarajewie. Mimo niebezpieczeństwa, Diego i Gemma decydują się wyruszyć w podróż, która odmieni ich życie na zawsze.

Czwarty film cenionego włoskiego aktora Sergia Castellitto (Namiętność, Czas religii) to poruszająca historia o różnych typach miłości – to opowieść o szalonym uczuciu kobiety do mężczyzny jej życia, o głębokiej, choć niełatwej matczynej miłości do ukochanego dziecka, o miłości do kraju, w którym przeżyło się najpiękniejsze i najgorsze chwile. Każde zdjęcie i każdy obraz tego urzekającego dramatu są przepełnione emocjami i wizualną wirtuozerią. Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści żony Castellitta, Margaret Mazzantini, nagrodzonej w 2009 roku najważniejszą włoską nagrodą literacką – Premio Campiello. Jego premiera odbyła się na ubiegłorocznym MFF w Toronto.

Sergio Castellitto urodził się w Rzymie. Jest jednym z najbardziej znanych włoskich aktorów. Grał u takich tuzów świata filmu, jak Marco Bellocchio, Jacques Rivette, Ettore Scolla i Giuseppe Tornatore. Od kilku lat z powodzeniem sam reżyseruje, pisze także scenariusze filmowe. Adaptacja bestsellerowej powieści jego żony, Margaret Mazzantini, Namiętność (Non ti muovere/Don’t move) z Penelope Cruz była jego drugim filmem jako reżysera, scenarzysty, a także aktora. W 2004 film był pokazywany w sekcji Un Certain Regard na MFF w Cannes i zyskał międzynarodowy rozgłos. We Włoszech był wielkim hitem kasowym.

Powtórnie narodzony
Reżyseria: Sergio Castellitto
Występują: Penelope Cruz, Emile Hirsch, Adnan Haskovic, Saadet Aksoy, Pietro Castellitto, Luca De Filippo, Jane Birkin, Mira Furlan, Jovan Diviak, Sergio Castellitto
Dystrybucja: Vivarto
W kinach od 22 listopda 2013 r.

Dodaj komentarz