• 2013-09-23

Bartek Kiełbowicz jak spadochroniarz

Od 21 września w warszawskiej Galerii 81 stopni można oglądać wystawę malarstwa Bartka Kiełbowicza pt. Spadochroniarze.

Bartek Kiełbowicz, „Życiowy bagaż” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartek Kiełbowicz, „Życiowy bagaż” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartek Kiełbowicz:

Czuję się jak spadochroniarz podczas lotu. Spadam swobodnie, nabieram prędkości, otwiera się spadochron, kołuję w powietrzu i steruję, coraz wolniej i spokojniej zbliżam się do ziemi. Żeby podróżować, trzeba spakować cały swój świat do kilku kartonów i zostawić tylko niezbędne rzeczy. Podobnie dzieje się na moich obrazach. Im mniej, tym lepiej, tym więcej można doświadczyć, tym dalej można dojechać.

Ostatnie pół roku dużo podróżuję, zmieniałem kraje, mieszkania, prace, pracownie i sposób myślenia. Zgubiłem życiowy bagaż gdzieś na lotnisku pomiędzy San Francisco a Seattle. Szukam konstrukcji dla swojego życia i dla obrazów. Na płótnach pojawiają się konstrukcje przedmiotów, instrukcje obsługi, detale z podróży, dziwne niezrozumiałe dla mnie drogowskazy według których się poruszam.

Bartek Kiełbowicz – ur. 1985. Mieszka i maluje w Warszawie. Jest absolwentem wydziału malarstwa warszawskiej ASP w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego (2009) oraz laureatem I nagrody za najlepszy dyplom w konkursie o nagrodę artystyczną Siemensa. Maluje obrazy, murale, robi instalacje i akcje artystyczne w przestrzeni.

Bartek Kiełbowicz, Spadochroniarze
Wernisaż: 21 września 2013 roku, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 31 października 2013 roku
Galeria 81 Stopni
ul. Kłopotowskiego 38 lok. 5
Warszawa

Dodaj komentarz