• 2013-09-21

Nowy album Urszuli Dudziak

Urszula Dudziak powróciła po przerwie do studia i nagrała pierwszy od lat studyjny album Wszystko Gra, na którym jazz miesza się z muzyką z różnych zakątków Świata.

„Wszystko gra", okładka (źródło: mat. prasowe)

„Wszystko gra", okładka (źródło: mat. prasowe)

Los sprawia nam cały czas niespodzianki. To nam uchyla skrawek raju by za chwilę rąbnąć obuchem w łeb. Raz jest grobowa cisza a za chwilę wszystko wokół nas gra, drga, śpiewa, płynie, koi nerwy i leczy (…). Ile razy spotkałam w swoim życiu niespodziewane schody-przeszkody, nie zliczę, ale co robiłam? Szybko naprawiłam szkodę, albo się z nią pogodziłam i zaraz sobie powiedziałam: Wszystko gra (…). Dlatego tak nazwałam moją najnowszą płytę. Ona swoją muzyką podpowiada nam, że mając otwarte serce, uszy, oczy na wszystko co się wokół nas dzieje i podchodząc do życia z uśmiechem i nastawieniem, że wszystko gra (…).

Urszula Dudziak w latach siedemdziesiątych wraz z Michałem Urbaniakiem z ogromnymi sukcesami wykonywała swój oryginalny miks jazzu i etno. Wówczas w warstwie muzyki ludowej dominowała głównie muzyka polska. Tym razem, z pomocą odpowiedzialnego za całokształt kompozytorsko-arananżacyjny, kierownika muzycznego Jana Smoczyńskiego, jazz zmiesza się tutaj z muzyką z różnych zakątków Świata. Fascynacja mistrzem tego typu fuzji – zmarłym przed kilkom laty Joe Zawinulem, w zestawieniu z niezwykle oryginalnym językiem Urszuli Dudziak i energetycznymi interpretacjami Superbandu daje świeżą, kolorową i  interesującą mieszankę.

Album Urszulu Dudziak – Wszystko gra
Kayax

Dodaj komentarz