• 2013-09-21

Audiowizualne widowisko pokaże jak brzmi Polska

Dźwięki zbierane na ulicach 15 polskich miast w ramach letniej trasy Muzobusa, w nowej, zremiksowanej przez Emade formie premierowo będzie można usłyszeć 28 września w warszawskim Klubie Powiększenie.

Emade vs Miasto, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Emade vs Miasto, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak różnorodnie może brzmieć Polska? Co można usłyszeć m.in. w Częstochowie, Opolu, Szczecinie, Tarnowie, Suwałkach czy Żyrardowie? Tego będzie można dowiedzieć się podczas premiery 15 kompozycji, wyprodukowanych przez Emade.

Artyści wizualni z grupy Fluidacje na żywo stworzą analogowe, powstające z płynów wizualizacje, do muzyki Emade – alternatywnych brzmień z elementami transu i trip hopu. Dźwięki muzyki zostaną przełożone na falowanie powierzchni wody, grę świateł i kolorystykę farb, a grafoskop wyświetli miksowane barwne substancje chemiczne.

Koncert będzie zwieńczeniem wakacyjnego projektu NInA i Muzykoteki Szkolnej Muzobus, który tego lata przemierzył 7000 kilometrów i odwiedził 23 miasta w całej Polsce. W ramach przedsięwzięcia zachęcano do odkrywania muzyki w nietypowy sposób m.in. na ulicach swojego miasta, a w 15 lokalizacjach (Wieluniu, Żyrardowie, Chełmie, Suwałkach, Starachowicach, Tarnowie, Sanoku, Czechowicach-Dziedzicach, Opolu, Częstochowie, Elblągu, Toruniu, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim oraz Legnicy) nauczyciele, edukatorzy, animatorzy i studenci podczas nietypowych warsztatów muzycznych zbierali otaczające ich dźwięki. Z zarejestrowanych odgłosów stworzono łącznie 69 etiud muzycznych. W oparciu o ten właśnie materiał Piotr Waglewski wyprodukuje własne kompozycje, oddające charakter każdego z ilustrowanych dźwiękowo regionów.

Podczas wieczoru odbędzie się także slam poetycki z udziałem jednych z najbardziej znanych i utytułowanych slamerów w Polsce – Weroniki Lewandowskiej, Mateusza Andała, Grzegorza Bruszewskiego, Wojtka Cichonia i Janka Kowalewicza. Dźwiękom muzyki towarzyszyć będzie także improwizowany pokaz wizualizacji wyświetlanych wewnątrz klubu, ale również na fasadzie budynku Powiększenia realizowanych przez duet Fluidacje. Odbędzie się też set dj-ski w wykonaniu Emade oraz jednego z najbardziej utalentowanych polskich turntablistów Dj Eproma.

Koncert Emade vs Miasto:
29 września 2013 r., godz. 19.00
ul. Nowy Świat 27, Klub Powiększenie
Warszawa

Dodaj komentarz