• 2013-09-20

Złota Płyta za debiutancki album Spadochron wręczona

Podczas koncertu w ramach serii Made in Polska, na którym gościnnie wystąpili także Misia Furtak oraz Czesław Śpiewa, debiutująca w 2012 roku Mela Koteluk odebrała nagrodę za swoją pierwszą płytę.

Mela Koteluk, fot. Dariusz Kawka (źródło: mat. prasowe)

Mela Koteluk, fot. Dariusz Kawka (źródło: mat. prasowe)

8 maja 2012 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Meli Koteluk pt. Spadochron. Zaledwie po kilku miesiącach rosnącej popularności album okrzyknięto jednym z najlepszych i najgłośniejszych debiutów zeszłego roku. W kwietniu 2013 roku artystka została laureatką 2 Fryderyków – w kategoriach Debiut oraz Artysta Roku. W czerwcu Spadochron uzyskał status Złotej Płyty. Kilka dni temu Mela wzięła udział w nagraniu koncertu realizowanego przez Telewizję Polską oraz Narodowy Instytut Audiowizualny w ramach serii Made in Polska, podczas którego odbyło się wręczenie Złotych Płyt.

Mela Koteluk śpiewała w chórkach u Gabrieli Kulki oraz w zespole Scorpions (wystąpiła z nimi m.in. w Royal Albert Hall na 80-tych urodzinach Michaiła Gorbaczowa).  W 2013 roku artystka nagrała w duecie z Czesławem Mozilem Pieśń o szczęściu – utwór promujący film Baczyński w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie Nie bądź dźwiękoszczelny, a także laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego i plebiscytu Ale Sztuka. W czerwcu zostało opublikowanych kilka nagrań akustycznych Meli w ramach serii OtwARTa Scena, projektu prowadzonego przez Leszka Biolika. We wrześniu Mela pojawiła się gościnnie, obok Misi Furtak, w piosence Rykardy Parasol The Cloak of Comedy, w wykonaniu zarejestrowanym przez OtwARTą Scenę. Obecnie pracuje nad drugim albumem.

 Male Koteluk – złota płyta

Dodaj komentarz