• 2013-09-19

Urbanator In Concert

Urbanator Days, czyli projekt skierowany do wszystkich tych, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną niezależnie od stylu i gatunku, stworzony przez Michała Urbaniaka, od 21 września do 13 października odbędzie się w czterech polskich miastach.

Urbanator Days (źródło: mat. prasowe)

Urbanator Days (źródło: mat. prasowe)

Urbanator Days to miejsce dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, a także wszystkich utalentowanych ludzi, niezależnie od wykształcenia  i stopnia zaawansowania muzycznego, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować. Projekt jest tym samym wydarzeniem edukacyjnym, unikalnym na skalę światową, który przekazuje możliwości i wiedzę, jakiej nie da żaden kurs, szkoła, czy uczelnia.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najważniejsze style muzyczne, takie jak hip-hop, blues, soul, fusion czy jazz nowoorleański. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał możliwość wykonania wybranych przez siebie utworów, a także szlifowania swojego gatunku muzycznego pod okiem wybitnych nauczycieli. Spotkania Urbanator Days prowadzą muzycy z kręgu Urbanatora, słynnego, międzynarodowego przedsięwzięcia Michała Urbaniaka, w którego skład wchodzą gwiazdorskie indywidualności muzyczne, m.in.: Femi Temowo, Otto Williams, Frank Parker, Michael Patches Stewart, Paul Stacey, Janek Smoczyński, Xantone Blacq, Jurek Małek czy Marcin Pospieszalski. Muzycy, zaproszeni przez Michała Urbaniaka, pokażą, co jest ważne na scenie, kogo słuchać podczas koncertu, jak się koncentrować.

Drugiego dnia warsztatów, podczas koncertu Urbanatora zarówno uczestnicy, jak i mistrzowie wezmą udział we wspólnym jam session, które będzie tym samym natychmiastowym wcielaniem teorii z warsztatów w praktykę i możliwością sprawdzenia się na scenie przed żywą publicznością. Tegoroczne Urbanator Days odbędą się w czterech miastach w Polsce.Warsztatom stacjonarnym towarzyszyć będzie platforma internetowa, dzięki której uczestnicy będą ze sobą w stałym kontakcie, a także zyskają dostęp do materiałów szkoleniowych.

Urbanator Days – to wspólne granie, improwizowanie (jam session), swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią. Projekt Urbanator Days dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Urbanator Days jest Ambasada USA w Warszawie.

Program warsztatów:

Miejski Dom Kultury w Radomsku:

  • 21 września, godz. 16.00 – warsztaty
  • 22 września, godz. 19.00 – koncert/jam session

Klub Wytwórnia w Łodzi:

  • 23 września, godz. 17.00 – warsztaty
  • 24 września, godz. 19.00 – koncert/jam session

Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie:

  • 3 października, godz. 17.00 – warsztaty
  • 4 października, godz. 19.00 – koncert/jam session

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury i Kino Forum w Białymstoku

  • 12 października, godz. 17.00 – warsztaty
  • 13 października, godz. 19.00 – koncert/jam session

Dodaj komentarz