• 2013-09-19

Art Moves 2013 – czas na kolejną turę

Od 20 września na Placu Rapackiego w Toruniu będzie można oglądać kolejną turę prac 6. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki na Bilbordach Art Moves 2013. Na Pl. Rapackiego pojawią się prace aż trzech Irańczyków: Sina Fakour, Saleh Zanganeh i Mahdi Vafayi oraz praca Joanny Górskiej i praca Christophera Scotta.

Autorka pracy: Sina Fakour (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Sina Fakour (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aby wprowadzić więcej dynamizmu, prace prezentowane są w tym roku w dwóch turach. Do najbliższego piątku jest prezentowanych pierwsze 10 prac.

W bloku głównym: Agnieszka Ziemiszewska, Jerzy Kosałka, Christopher Scott, Alireza Nosrati i Rafał Góralski.
Natomiast w bloku konkursowym: Thomas Rousset z Francji – zdobywca głównej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki na Bilbordach Art Moves 2013 oraz 4 finalistów: Leah Rosenberg z USA, Ju-ah Kwon z USA, Paweł Caban z Polski, Sasha Priymak z Ukrainy.
W tym roku artyści byli zaproszeni do twórczej interpretacji hasła: Wspólnota czy jednostka? Wsparcie czy kontrola?.

Od 20 września w bloku konkursowym zostaną zaprezentowane prace: Alain Schibli ze Szwajcarii, Xiaoliang Lin z Chin, Dik Him Fung z Chin, Majid Soleymani z Iranu oraz Lexa Drewinskiego z Niemiec /Polski.

Cały czas można oglądać prace Joanny Górskiej i Rafała Góralskiego na ekranie LED na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Matejki w Toruniu.

6. Międzynarodowy Festiwal Sztuki na Bilbordach Art Moves 2013 – kolejna tura
Kolejną turę można oglądać od 20 września do 7 października 2013 roku
Pl. Rapackiego w Toruniu

Dodaj komentarz