• 2013-09-19

Sztuka połączy sąsiadów. Art Meetings już niebawem

Zbliża się trzecia ukraińska edycja międzynarodowego festiwalu Art Meetings, która potrwa od 10 do 14 października. W Kijowie i Lwowie polscy organizatorzy zaplanowali szereg wydarzeń, mających na celu rozpoczęcie polsko-ukraińskiej kulturalnej współpracy i wzajemne poznanie się.

Pustki, fot. Filip Zawada (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pustki, fot. Filip Zawada (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wydarzenia koncerty dadzą niezależni artyści z trzech krajów: polskie Pustki i Paristetris, ukraińska Zapaska i estońskie Sibyl Vane. Wystąpią także finaliści konkursu dla ukraińskich muzyków, w którym główną nagrodą jest występ na wrocławskim Asymmetry Festival, jednym z największych alternatywnych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Z inicjatywy Art Meetings powstaną także międzynarodowe muzyczne kolaboracje, m.in. Art Meetings Orchestra, unikatowa grupa improwizatorów stworzona z inicjatywy wrocławskiego trębacza Piotra Damasa Damasiewicza, który zaprosi do współpracy ukraińskich muzyków. Dodatkowo odbędą się darmowe warsztaty – Do It Together przeznaczony dla artystów stojących u bram muzycznej branży i Beats4Kids, dźwiękowa przygoda dla dzieciaków, które stworzą dziwaczne instrumenty i zagrają na nich koncert przed prawdziwą publiką.

Muzyczną część Art Meetings wzbogaci forum networkingowe Share the Culture, integrujące branżę kulturalną z całej Europy. W ramach spotkań odbędzie się cykl profesjonalnych paneli dyskusyjnych, dotyczących budowania wartościowych i długotrwałych relacji między uczestnikami życia kulturalnego.

Zwieńczeniem festiwalu będzie premiera unikatowego na skalę światową obiektu – 3Dplastikonu. Zaprojektowana przez prestiżową pracownię Zbigniewa Maćkowa instalacja site-specific stanie w samym centrum Lwowa. Obiekt posłuży jako projektor filmu Zapach Lwowa autorstwa Grzegorza Korczaka. Materiałem, na którym zostanie oparty film, staną się odpowiedzi internautów na pytanie czym pachnie Lwów?.

3. Art Meetings – edycja ukraińska
Festiwal potrwa od 10 do 14 października 2013 roku
Kijów i Lwów

Dodaj komentarz