• 2013-09-18

Editors w październiku zagrają w Krakowie

Jedna z najważniejszych formacji alternatywnych w Wielkiej Brytanii w XXI wieku – Editors, ponownie pojawi się w Polsce. 29 października grupa będzie promować swój najnowszy album w Krakowie.

Editors (źródło: mat. organizatora)

Editors (źródło: mat. organizatora)

Zespół Editors po czteroletnim milczeniu powrócił na scenę w zmienionym składzie. O tym, że mieli być tylko brytyjską odpowiedzią na zespół Interpol wszyscy zdążyli już zapomnieć. The Back Room, debiut Editors, otrzymał nominację do Mercury Music Prize, a ich kolejny album, An End Has a Start, stał się numerem jeden na UK Album Chart i przyniósł zespołowi nominację do Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu.

Każda z czterech studyjnych płyt Editors znalazła się na Wyspach w pierwszej dziesiątce notowania albumów, a dwójka – An End Has A Start, oraz następna w kolejności In This Light And On This Evening z singlem Papillon uplasowały się na pierwszej pozycji na liście UK Charts. Tym razem Editors będą promować w Polsce czwarty krążek, wydany latem 2013 The Weight Of Your Love, wyprodukowany przez samego Jacquire’a Kinga (m.in. R.E.M., Tom Waits, Kings Of Leon).

Chociaż w ich muzyce nadal można usłyszeć echa Joy Division, Tom Smith, lider grupy, twierdzi, że najnowszy materiał zrodził się z miłości muzyków do amerykańskich zespołów. Płyta w całości została nagrana w stolicy country – amerykańskim Nashville, a muzyka w większości została zarejestrowana na żywo.

Koncert Editors:
29 października 2013 roku
Osiedle Szkolne 25, Teatr Łaźnia Nowa
Kraków

Dodaj komentarz