• 2013-09-18

Polacy na Design September Brussels

Od 5 do 30 września w Brukseli trwa Design September Brussels 2013. W programie tegorocznej edycji znalazło się kilka wydarzeń związanych z Polską.

Waste`Up Pop-Up Store/ Gold & Broll, proj. Anna Zuber & Stephanie Gosuin (źródło: materiały prasowe)

Waste`Up Pop-Up Store/ Gold & Broll, proj. Anna Zuber & Stephanie Gosuin (źródło: materiały prasowe)

W programie tegorocznej edycji Design September zobaczyć można wystawę plakatu polskiego Enfant terrible. Nowy plakat Polski, której kuratorami są: Zofia Machnicka z Instytutu Polskiego i Magdalena i Artur Frankowscy ze studia projektowego Fontarte.

Na wystawie Waste`Up Pop-Up Store / Gold & Broll można z kolei zobaczyć pracę polskiej artystki Anny Zuber, od kilku lat mieszkającej i tworzącej w Brukseli, we współpracy ze Stephanie Gosuin.

Design September Brussels to miesięczne święto dla entuzjastów designu, prezentujące ponad 100 projektów z dziedziny wzornictwa przemysłowego i designu.

Przez miesiąc w galeriach oraz przestrzeni miejskiej Brukseli prezentowane są najnowsze i najciekawsze projekty i produkty związane z designem. Siódma edycja Design September to także wydarzenia towarzyszące: prezentacje, wykłady, warsztaty i wydarzenia specjalne poświęcone designowi. W tym roku festiwal koncentruje się na interdyscyplinarodności designu i połączeniach pomiędzy różnymi dziedzinami projektowania, m.in. mebli, architektury, grafiki czy tkanin.

Design September Brussels
5-30 września 2013 r.
Bruksela

Dodaj komentarz