• 2013-09-17

Zróbmy to razem! – o sztuce w przestrzeni publicznej

Od 16 września na terenie całego Gdańsku pojawią się teksty zwycięzców 5 edycji Zróbmy to razem! w której mieszkańcy trójmiasta wyrażali swoją opinię na temat sztuki w przestrzeni publicznej. Organizatorem akcji jest Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

Akcja Zróbmy to razem! w Gdańsku, zaproszenie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Akcja Zróbmy to razem! w Gdańsku, zaproszenie (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zróbmy to razem jest działaniem interaktywnym. Promuje demokratyzację aktywnego współtworzenia sztuki i kultury. W tej edycji autorzy Monika Waraxa i Kuba Budzyński pyli o to, co odbiorcy sądzą na temat sztuki w przestrzeni publicznej, jak jest odbierana, czym jest praca artystyczna w łatwo dostępnej przestrzeni oraz czy jej wyjście z galerii zbliżyło ją do odbiorcy.

Wyboru najciekawszych opinii dokonali organizatorzy wraz z publicznością. Przez najbliższy miesiąc od 16 września do 16 października wszyscy mieszkańcy Gdańska będą mogli zapoznać się z wypowiedziami internautów. Na terenie całego Gdańska będzie można znaleźć 11 unikatowych zdań na kolorowym tle.

5 edycja została realizowana w ramach międzynarodowego projektu artystycznego Close stranger: promowanie wspólnego porozumienia pomiędzy mieszkańcami Gdańska, Kaliningradu i Kłajpedy poprzez umożliwienie wymiany w obszarze współczesnej kultury i sztuki.

Zróbmy to razem!
Akcja potrwa od 16 września do 16 października 2013 roku
Gdańsk

Dodaj komentarz