• 2013-09-17

Trzej Muszkieterowie Giovanniego Castellanosa

Nowy projekt Teatru Łaźnia Nowa to nowatorska adaptacja Trzech muszkieterów, której premiera została zaplanowana na 5 października 2013 roku w Krakowie.

„Trzej Muszkieterowie" (źródło: mat. organizatora)

„Trzej Muszkieterowie" (źródło: mat. organizatora)

Trzej Muszkieterowie to opowieść o przyjaźni czterech mistrzów szpady, łącząca w sobie wszystko, co kochają zarówno czytelnicy, jak i widzowie: piękne kostiumy, wspaniałe przygody, klasyczne motywy męskiej przyjaźni, honoru, poświęcenia i zemsty, a także piękne kobiety i przystojnych panów. Spektakl powstaje w reżyserii dobrze znanego krakowskiej publiczności Giovanniego Castellanosa, który zaprosił do współpracy aktorów warszawskiego Teatru Montownia oraz Monikę Fronczek.

Zespół Montowni proponuje widzowi nowe odczytanie bestselleru Aleksandra Dumasa – kreuje na scenie dziwny, odkształcony świat, będący jednocześnie XVII-wieczną Francją, jak i – przez swoje zawrotne tempo, relatywizm moralny i zagubienie – współczesnym światem, wypełnionym aktualnymi dylematami.

„Trzej muszkieterowie" Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, fot. Bartosz Siedlik (źródło: mat. prasowe)

„Trzej muszkieterowie" Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, fot. Bartosz Siedlik (źródło: mat. prasowe)

Spektakl Trzej Muszkieterowie to rodzaj groteskowego cyrku, w którym wszyscy coś grają, kreują, śmieszą, a jednocześnie żenują. W którym artyści – jak chomik w kółku – biegną już nie dlatego, że chcą biec, ale dlatego, że nie potrafią się zatrzymać. Więc z jednej strony szalone przygody, pojedynki, namiętności, a z drugiej – zgorzknienie, zmęczenie i zepsucie. To wewnętrzne pęknięcie stało się motorem dramaturgicznym spektaklu.

Trzej Muszkieterowie:
Reżyseria: Giovanny Castellanos
Scenografia: Dominika Skaza
Obsada: Monika Fronczek, Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

Premiera: 5 października 2013 r., godz. 19.00
Osiedle Szkolne 25, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Dodaj komentarz