• 2013-09-17

Kongres w kinach, a w Literackim Lem z nową książką

12 września, w 92. rocznicę urodzin Stanisława Lema, na ekrany kin trafia film Ariego Folmana Kongres, oparty na Kongresie futurologicznym. Niebawem w Wydawnictwie Literackim ukaże się też nowa książka pisarza.

Stanisław Lem „Kongres futurologiczny” (źródło: materiały prasowe)

Stanisław Lem „Kongres futurologiczny” (źródło: materiały prasowe)

W filmie Ariego Folmana inspiracje Kongresem futurologicznym Stanisława Lema widać na każdym kroku. Folman stworzył ambitne, oryginalne dzieło, w którym przedstawił własny, spójny świat, dlatego jego Kongres warto zobaczyć niezależnie od tego, czy się Lema czytało — piszą Barbara i Tomasz Lemowie.

W sieci dostępny jest już oficjalny trailer filmu, a w księgarniach i na stronie Wydawnictwa Literackiego czeka powieść Lema ze specjalną, filmową wersją okładki.

To nie koniec tegorocznych wydarzeń ze Stanisławem Lemem w roli głównej. W październiku w Wydawnictwie Literackim ukaże się jego nowa książka Sława i fortuna. To opowieść, w której autor Kongresu futurologicznego porusza wszystkie wielkie tematy swojego pisarstwa, uzupełniając je jednocześnie historiami z życia osobistego oraz odsłaniając kulisy kariery na Zachodzie. Michael Kandel — tłumacz amerykański oraz adresat Lema — jest, rzecz jasna, zaangażowany we wszystkie te sprawy.

Stanisław Lem Sława i fortuna
Premiera: październik 2013 roku
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz