• 2013-09-17

Labirynt w kinach na początku października

4 września polską premierę będzie mieć Labirynt w reżyserii Denisa Villeneuve, z Hugh Jackmanem i Jake’m Gyllenhaalem w rolach głównych.

Kadr z filmu „Labirynt”, reż. Denis Villeneuve (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Labirynt”, reż. Denis Villeneuve (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Ojciec (Jackman), który odda wszystko za odnalezienie swojej zaginionej córki i bezsilny wobec braku dowodów winy jedynego podejrzanego policjant (Gyllenhaal). Obaj chcą dociec prawdy. Kiedy domniemany porywacz zostaje wypuszczony z aresztu, ojciec decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce…

Przerażające wydarzenia, które rozwijają się w filmie Labirynt zaczynają się z chwilą zniknięcia Anny Dover i Joy Birch. Każdy z filmowych bohaterów reaguje na to zdarzenie w taki sposób, w jaki w zwykłych okolicznościach nigdy by nie zareagował. Szczególnie ojciec Anny, Keller Dover (Jackman). Ludzie doprowadzeni do ostateczności nie są grzeczni – mówi aktor. – Nie zachowują się tak, jakby zważali na to, co pomyślą inni. Ich zachowanie jest gwałtowne i przykre. Czy się załamują, czy poddają, czy stają się agresywni, wściekli, czy są rozczarowani – zawsze jest to szczere.

Dover jest stolarzem i musi ciężko pracować, aby radzić sobie w życiu. Jako kochający mąż i ojciec dwójki dzieci, jest przygotowany na wszystko – tak mu się w każdym razie wydaje. – Mój bohater wyznaje zasadę, którą uwielbiam: Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze. Na wszystko ma plan awaryjny, ale nie na to. Gdy znika jego sześcioletnia córeczka i traci wiarę w to, że policji uda się ją odnaleźć, dochodzi do wniosku, że to on jest tym, który ją uratuje. Najważniejsze dla niego jest chronić rodzinę, teraz oznacza to znalezienie Anny – komentuje Jackman.

Plakat filmu „Labirynt”, reż. Denis Villeneuve (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Plakat filmu „Labirynt”, reż. Denis Villeneuve (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Labirynt
Reżyseria: Denis Villeneuve
Obsada: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Melissa Leo, Maria Bello
Dystrybucja: Monolith Films
W kinach od 4 października 2013 r.

Dodaj komentarz