• 2013-09-17

Gry ekstremalne: spektakl non-fiction

Spektakl Gry ekstremalne oparty na historii zmarłej na glejaka mózgu Ewy Gawlikowskiej-Wolff zostanie wystawiony 12 października w Teatrze Dramatycznym na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego w Warszawie.

„Gry ekstremalne", plakat (źródło: mat. prasowe)

„Gry ekstremalne", plakat (źródło: mat. prasowe)

Ewa Gawlikowska-Wolff podczas choroby zaczęła pisać dramat o tym, jak rak zmienia spojrzenie na świat i relacje z bliskimi. Zapisała się do Szkoły Laboratorium Dramatu, by pracować nad warsztatem. Sztuki nie zdążyła jednak dokończyć. Zrobiła to Elżbieta Chowaniec, dramatopisarka i absolwentka Szkoły Laboratorium Dramatu, która do tekstu Ewy dopisała drugą część – monologi oparte na rozmowach z rodziną i przyjaciółmi chorej.

Kluczem tych rozmów było poszukiwanie prawdy o sytuacji, w której znalazła się Ewa – tłumaczy Elżbieta Chowaniec. Dzięki historii Ewy możemy poznać różne oblicza miłości oraz strachu przed cierpieniem i śmiercią – dodaje reżyserka Gier ekstremalnych Joanna Grabowiecka.

Gry ekstremalne to projekt Laboratorium Dramatu, które w październiku 2013 obchodzi dziesięciolecie istnienia. W spektaklu wystąpią: Anna Gorajska, Małgorzata Niemirska, Elżbieta Kijowska (gościnnie), Janusz R. Nowicki, Henryk Niebudek, Zuzanna Grabowska, Rafał Fudalej (gościnnie), Robert T. Majewski, Kamil Siegmund i Maciej Wyczański.

Gry ekstremalne:
Ewa Gawlikowska-Wolff i Elżbieta Chowaniec
Premiera: 12 października 2013 roku
ul. Kasprzaka 22, Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
Teatr Dramatyczny w Warszawie

Dodaj komentarz