• 2013-09-17

Baranki Dzieciom

Od 15 września do 15 grudnia, w każdą niedzielę o godz. 11.00 krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na adresowany dla dzieci cykl poranków filmowych Baranki Dzieciom.

Baranki Dzieciom (źródło: materiały prasowe organizatora)

Baranki Dzieciom (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kolejna edycja niedzielnych poranków filmowych dla dzieci zapowiada się ekscytująco. Co tydzień maluchy będą mogły śledzić nowe przygody ulubionych animowanych bohaterów oraz rozwijać talenty i zainteresowania podczas wesołych warsztatów plastycznych, muzycznych, ruchowych.

Cykl zacznie się od podróży na Wyspy Karaibskie. Baranki na Jamajce gościć będą wraz z Bolkiem i Lolkiem. Nie może zabraknąć znanych i lubianych przez maluchy warsztatów bębniarskich. W kolejne jesienno-zimowe niedziele w Kinie Pod Baranami będzie równie radośnie. Będziemy spacerować po kolorowej łące, wyruszymy w poszukiwanie Baltazara Gąbki. W rytmie flamenco zawędrujemy do Hiszpanii, a w Rumunii poznamy tradycyjne zabawy dziecięce. Będziemy honorowo walczyć u boku Błękitnego Rycerzyka, a z Plastusiem poznamy sekrety szkolnego piórnika.

Po każdym z seansów filmowych odbędą się ogólnorozwojowe warsztaty nawiązujące do obejrzanych bajek. Z autorskimi pomysłami Famigi i Sztukolotni dzieci będą rozwijać swoją wyobraźnię plastyczną i przestrzenną. Instruktorzy z Planety Sportu zadbają o dobrą kondycję fizyczną maluchów, a dzięki zajęciom florystycznym dzieciaki poznają tajemnice natury. Nowością będą zabawy plastyczną masą Ciasto-Plasto, z której można ulepić cały świat! Nie zabraknie również atrakcji muzycznych. Zaprzyjaźniona Krakowska Szkoła Flamenco Almoraima przygotuje dla maluchów prawdziwą hiszpańską fiestę, a Mateusz Sarapata z Centrum Rytmu poprowadzi warsztaty gry na bębnach.

Na początku grudnia w Kinie Pod Baranami nie może zabraknąć Świętego Mikołaja, który obdaruje wszystkie przybyłe dzieci prezentami. Jesienno-zimową edycję wieńczy weekend z niemym kinem. W sobotę i niedzielę maluchy obejrzą prawdziwy film niemy z muzyką na żywo i skonstruują własne przyrządy optyczne.

Jak zwykle dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznania kina od kuchni – organizatorzy zachęcają bowiem do zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Na uczestników cyklu czekają również zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) oraz upominki ufundowane przez portal Czas Dzieci i Wydawnictwo Zakamarki.

Baranki Dzieciom
15 września – 15 grudnia 2013 r., wszystkie niedziele, godz. 11.00
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz