• 2013-09-16

Yvonne Sanchez & Pedro Tagliani wystąpią na Festiwalu GITARA+

Właśnie potwierdzony został koncert duetu Yvonne Sanchez & Pedro Tagliani podczas Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA +. Artyści wystąpią w Klubie Firlej, 27 października.

Yvonne&Tagliani (źródło: mat. prasowe)

Yvonne&Tagliani (źródło: mat. prasowe)

Artyście wykonają utwory ze swojej ostatniej płyty zatytułowanej Songs About Love. Na płycie znajduje się materiał nagrany w październiku 2011 roku podczas koncertu w Pradze. Zgodnie z tytułem, są to piosenki o miłości, wśród których usłyszeć można zarówno znane jazzowe standardy (The look of Love, Cry me a river), jak i autorskie utwory Yvonne Sanchez. Jest to muzyka, która zachwyca zwłaszcza pięknymi aranżacjami i głosem wokalistki.

Yvonne Sanchez od wielu lat mieszka w Czechach, gdzie uważana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych. W 1998 roku przez Czeskie Stowarzyszenie Jazzowe została ogłoszona wokalistką roku. Zdobyła również nominację do czeskiej nagrody Grammy i prestiżowej nagrody Andel. Z pochodzenia jednak Yvonne jest pół Polką, pół Kubanką. Urodziła się w Bytomiu, a swoją karierę muzyczną rozpoczęła od grania na perkusji w zespole Józefa Skrzeka. Dziś znana jest na całym świecie. Wraz ze swoim zespołem koncertuje we Francji, Niemczech, Austrii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Brazylii, na Cyprze, Kubie i w Stanach Zjednoczonych. Współpracę z Pedro Taglianim rozpoczęła podczas nagrywania swojej drugiej płyty My Garden (2008).

Pedro Tagliani pochodzi z Brazylii, jednak obecnie mieszka i tworzy w Europie, głównie w Wiedniu i Monachium. Jako gitarzysta angażuje się w wiele projektów muzycznych, rozwija również karierę solową. Wydał dwie autorskie płyty Arvoredo i Ao Vento odwołujące się do tradycji muzycznej Ameryki Południowej.

Koncert Yvonne Sanchez & Pedro Tagliani:
27 października 2013 r., godz. 19.00
ul. Grabiszyńska 56, Klub Firlej
Wrocław

Dodaj komentarz