• 2013-09-16

Fotografia prosto z Plenerów Analogowych we Firleju

Od 12 września w Klubie Firlej we Wrocławiu można oglądać wystawę zbiorową pt. Plenery Analogowe w Michałowicach.

Fot. Wiktor Franko, Plenery Analogowe w Michałowicach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Wiktor Franko, Plenery Analogowe w Michałowicach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Od ponad dwóch lat, kilka razy w roku, grupa twórców spotyka się w Michałowicach pod Jelenią Górą, by wspólnie oddawać się swojej największej pasji – fotografii. Wystawa we wrocławskim Klubie Firlej jest podsumowaniem efektów ich dotychczasowych spotkań.

Pierwszy plener fotograficzny został zorganizowany w maju 2011 roku i koncentrował się jedynie na fotografii tradycyjnej – pozostała po nim więc nazwa: Plenery analogowe. Obecnie Piotr Pietryga, pomysłodawca plenerów, na spotkania zaprasza nie tylko fotografów używających technik klasycznych, ale także tych, posługujących się aparatami cyfrowymi, a nawet filmowców.

Pochodzą oni z różnych stron Polski, wywodzą się z różnych środowisk twórczych i charakteryzują się rozmaitymi stylami i tematami swoich prac – od portretów, przez akt, aż do fotografii mody i konceptualnej. Niezmienne pozostaje jednak miejsce spotkań, które ich łączy – Teatr Cinema, czyli olbrzymi, 120-letni, drewniany dom, pełen niecodziennych wnętrz i przedmiotów, z wprost wyśnionym dla fotografów światłem, nadający plenerom niezwykłą aurę i odrealniony klimat.

Pomimo różnorodności stylów i inspiracji twórców – zdjęcia z Michałowic są łatwo rozpoznawalne, głównie dzięki specyfice miejsca, w którym powstały. Po siedmiu plenerach, podczas których wykonano kilkaset fotografii, inicjatywa ta jest znana wielu fotografom.

Na wystawie w Firleju będzie można zobaczyć prace takich autorów jak: Antonina Dolani, Aleksandra Zaborowska, Marcin Twardowski, Jarek Kasprowiak, Katarzyna Kryńska, Piotr Pietryga, Adrian Błachut, Ilona Rorzkowska, Jarek Holden, Marcela Paniak, Karolina Pająk, Keymo, Adam Romanowski, Witek Kurowski, Wiktor Franko.

Koordynatorzy wystawy: Piotr Pietryga, Jarek Kasprowiak, Marta Przetakiewicz

Plenery Analogowe w Michałowicach
Wernisaż: 12 września 2013 roku, godz. 19.00
Wystawa potrwa do 2 października 2013 roku
Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56
Wrocław

Dodaj komentarz