• 2013-09-14

Tofifest w Od Nowie

Po 6 latach Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest wraca do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu. Festiwal potrwa od 21 do 27 października.

MFF Toffifest w klubie Od Nowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

MFF Toffifest w klubie Od Nowa (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koło historii się zamyka. Po 6 latach Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest wraca do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Legendarna Od Nowa będzie w tym roku centrum festiwalowym Tofifest.

Od Nowa powstała w 1958 roku na fali odwilży po upadku systemu stalinowskiego. Klub gościł m.in. Krzysztofa Komedę i był ośrodkiem muzyki jazzowej. W historii muzyki zapisał się jako matecznik jednej z najsłynniejszych polskich grup rockowych — słynnej Republiki Grzegorza Ciechowskiego. Od lat 80. Od Nowa rezyduje w miasteczku akademickim na toruńskich Bielanach. W 2012 roku przeszła kompleksową rozbudowę, stając się nowoczesnym centrum audiowizualnym.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest odbywający się w Toruniu, uznawanym za jedno najpiękniejszych miast Europy, odbędzie się po raz jedensty. Na zwycięzców konkursów festiwalowych czekają prestiżowe Złote Anioły Tofifest oraz 15 000 euro. Tofifest znany jest w Polsce jako niepokorny festiwal i należy do 10 największych wydarzeń filmowych w kraju. Festiwal odwiedziły już takie gwiazdy jak Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner czy Julia Jentsch.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest
21-27 października 2013 r.
Toruń

Dodaj komentarz