• 2013-09-14

Konkurs Roca Polska i Politechniki Śląskiej rozstrzygnięty

Pierwsze miejsce w konkursie firmy Roca i Politechniki Śląskiej dla młodych projektantów zajęła Agata Nowak, za projekt szafki podumywalkowej zintegrowanej z krzesłem.

I miejsce: Agata Nowak (źródło: materiały prasowe organizatora)

I miejsce: Agata Nowak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekty w konkursie oceniali: dr Krzysztof Groń, prof. Czesław Fiołek z Politechniki Śląskiej, Anna Cieplińska, adiunkt muzeum w Chrzanowie oraz Radomir Buksza, Product Manager i Klaudia Bączek, Brand Communication & PR Coordinator z Roca Polska. Jury poszukiwało rozwiązań kompletnych i dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach. Nagrodzono sześć projektów wyróżniających się oryginalnością, wyszukanym stylem a do tego – funkcjonalnością. Studenci Politechniki Śląskiej po raz kolejny wykazali się innowacyjnym myśleniem o elementach przestrzeni łazienkowej oraz odwagą we wprowadzaniu nowych propozycji. Jednocześnie udowodnili, że wyszukany design może iść w parze z praktycznym zastosowaniem przedmiotów.

Pierwsze miejsce zajęła Agata Nowak, która zaproponowała wariację na temat szafki podumywalkowej zintegrowanej z krzesłem. Z kolei Michalina Lenarcik, zdobywczyni drugiego miejsca, przygotowała projekt zestawu łazienkowego dla dwojga, dla którego inspiracją był design wanny Newcast. Trzecie miejsce zajęły ex aequo: Patrycja Molga (mebel łazienkowy dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych), Katarzyna Pinkowicz (projekt szafki podumywalkowej z przesuwanym parawanem pozwalającym na oddzielenie strefy kąpielowej w pomieszczeniu), Anna Kaleta (szafka umywalkowa z elementami metalowymi) oraz Aleksandra Borycka (designerska leżanka łazienkowa).

Konkurs Roca Polska z Politechniką Śląską pokazał, że młodzi projektanci wprowadzają niecodzienne rozwiązania i odważnie podchodzą do stawianych im zadań. Firma poszukuje właśnie takich propozycji – przełamujących konwencje, tworzonych z nowoczesnym nastawieniem oraz łączących w sobie niebanalny wygląd i praktyczne zastosowania.

Konkurs Roca Polska z Politechniką Śląską
I nagroda: Agata Nowak

Dodaj komentarz